_
Domov

Zero waste neboli život bez odpadu

Zero Waste, česky Život bez odpadů, nulový odpad nebo také bez plýtvání. Zero Waste je označení pro životní styl, který podporuje opětovné využití všech zdrojů bez tvorby odpadů, jejich skladování nebo jejich spalování. Tato filosofie říká, že všechny zdroje by měly být využívány opětovně, stejně jako se tomu děje v přírodě. Pokud budou dodržována pravidla Zero Waste, dojde k odstranění veškerých úniků škodlivin do půdy, vody nebo vzduchu, které by ohrožovaly zdraví planety, lidí, zvířat nebo rostlin.

Toto pojetí světa se týká prevence vzniku odpadů. Jedná se o ucelený přístup, který se zaměřuje na celospolečenskou změnu v upotřebení používaných materiálů, až ke konečnému dosáhnutí nulového odpadu. Zero Waste není jen odstraňování odpadu, recyklace a opětovné použití, jeho zájmem je hlavně snížit plýtvání.

www.mujZEROwaste.cz je úžasný internetový obchod, který se zajímá o minimalizování množství odpadu, o alternativu jednorázových produktů a obalů a hlavně o život bez obalů. Nabízí tedy věci každodenní potřeby šetrné k přírodě – ZERO Waste sortiment, konkrétně domácí kompostér na třídění bioodpadu, včelím voskem voskované ubrousky na potraviny, látkové obaly na svačinu, které se dají opětovně použít, tašky a sáčky na nákupy, skleněná a bambusová brčka, zubní kartáček z bambusu a mnoho dalšího.

Domácí kompostér BOKASHI ORGANKO

Domácí kompostér BAKOSHI ORGANKO je určen pro uživatele, kteří chtějí třídit kuchyňský bioodpad a tím si vyrobit vlastní kvalitní rostlinné hnojivo a základ pro kvalitní kompost. Jestliže nemáte vlastní zahrádku, můžete takto vytříděný a zpracovaný odpad vyhodit do nádoby určené na bioodpad. Používáním domácího kompostéru snížíte množství vyprodukovaného bioodpadu až o 25%.

Zajímavé je, že při použití speciálních otrub s mikroorganismy a při správném zavření vzduchotěsného víka se vyhnete vzniku hnilobného zápachu a to i při opětovném otevření nádoby kompostéru.

Láhev na pití OneGreenBottle

Lahve na pití jsou k mání od 0,35 l do 1 l. Do školy, pro ženy do kabelky, nebo jako zásoba pití na cesty. Lahev je vyrobená z potravinářské oceli bez dalších úprav vnitřního povrchu, to zaručuje, že neabsorbuje žádné aroma a nápoj v ní zůstává čerstvý celý den. Tato se prodává se sklopným pítkem, je možné dokoupit jiný typ uzávěru. Dokonalou těsnost zaručuje silikonové těsnění. V nabídce jsou různé barvy lahví, stačí si jen vybrat.

Nákupní taška „Síťovka“ Casa Organica z biobavlny s dlouhými uchy

Síťovka s dlouhými uchy je vyrobená z biobavlny, má rozměry 40×40 cm a unese až 10 kg nákupu. Má výhodu proti igelitkám, protože jí nikdy nepraskne ucho ani se nemůže protrhnout. Její dostatečně dlouhá ucha umožňují nošení nákupu na rameni. Lze ji prát na 40°C, bez aviváže. Po prvním vyprání se nejspíš o 15% srazí. Na výběr máte síťovku v různých barvách.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *