_
Bydlení

Vyspěte se do růžova v péřových dekách

Lehnout si večer do postele na příjemný polštář, zachumlat se do deky a vyspat se do růžova, to je pro mnohé z nás sen. Kvalitní polštář a deka jsou základem, abychom si mohli v noci pořádně odpočinout a nabrat síly na další den. Pravda je, že tradiční je v tomto směru stále nejlepší. Pravé husí peří je lehoučké, prodyšné a má i další pozitivní vlastnosti.

Kvalitní péřová deka vám vydrží až 30 let. Několikrát během této doby potřebuje odborně vyčistit, ale jinak stačí běžná péče – péřové deky a polštáře určitě větrejte na vzdušném místě, kryté před sluncem, nebo za suchého mrazivého počasí vyndejte z okna. Když se chystáte investovat do péřových dek a péřových polštářů, je dobré pečlivě vybírat, od koho nakupujete. Ideální je v tomto případě přímo výrobce, který si hlídá kvalitu peří s vysokým podílem prachového peří. Díky tomu jsou péřové deky a polštáře nadýchanější a ještě kvalitnější.

Péřové přikrývky se dnes šijí dvěma způsoby. Jsou buď štěpované nebo kazetové. U kazetových se ušijí kazety a ty se pak jednotlivě plní. Český výrobce dek Dekyperi-eshop.cz vyrábí kazetové deky a polštáře z peří již 30 let. Peří i kvalitní sypkovinu s atestem zdravotní nezávadnosti a s minimální propustností, ale maximální prodyšností (vypařování nahromaděné vlhkosti z těla), odebírá výhradně od českých dodavatelů. Sypkovina tak zajišťuje, aby i pro alergiky, kteří jsou na trus roztočů citliví, byly péřové deky bez problémů použitelné. Zde je však nutné to nejkvalitnější prachové peří v poměru od 80% a výše.

V e-shopu jsou na výběr dva typy dek a polštářů s různými rozměry. Můžete si nechat vyrobit deky i polštáře jiných rozměrů. Typově jsou deky i polštáře rozdělené na COMFORT nebo LUXUS. V typu COMFORT naleznete 30% poměr prachového peří. LUXUS jsou vyplněné prachovým peřím z 50%, jsou tak ještě lehčí, hebčí, vzdušnější… Husí peří a husí prachové peří má výborné termoregulační vlastnosti. Nasaje vlhkost lidského těla během spánku, tak se po celou noc stará, aby bylo tělo v příjemných klimatických podmínkách a nic nenarušovalo dokonalý odpočinek. Přes den se pak vlhkost odpaří a peří se vrátí do normálu a je připravené na další nerušený spánek.

Už zmíněná lehkost peří je velkou výhodou. Jednak péřová deka tělo netíží a navíc se snadno přizpůsobuje tvarově tělu. Péřový polštář pak lehce přizpůsobíte výšce, kterou máte pod hlavou rádi. Vše z peří působí hebce a něžně. V případě výplně s vysokým podílem prachového peří jde o opravdový luxus a spánek si užijete jako králové a královny. Roztočů se nikdy zcela nezbavíme. Jsou ve všech textiliích, které doma máme a pouze mráz nebo vysoké teploty (kolem 90°C) je hubí. Nicméně se dnes prachové peří vkládá do sypkoviny, která je tak hustá, že se do ní roztoči takřka nedostanou (více než 1000 nití na cm²). Proto i alergikům je dnes možné prachové peří v takto vyrobených polštářích a dekách doporučit.

Česká firma Dekyperi šije lůžkoviny z peří už 30 let, a vymezuje se proti umělým náhradám tím, že je neprodává. Proto také měli se zákazníky čas vylepšit na péřových dekách i polštářích spoustu detailů, které přidávají na komfortu a kvalitě. Jak je vidět na obrázcích výše, myslí výrobci na každý detail. Například zaoblené rohy dek neničí povlečení, extrémně pevné nitě vydrží vše, dvojité prošití lemů přikrývek zpevní namáhané okraje a saténová paspulka zvyší životnost polštáře, aby se časem netrhal a peří neunikalo ven… Takové „vychytávky“ ocení zákazníci hlavně po delším užívání. Co zaujalo na péřových dekách a péřových polštářích vás? Opravdu spíte zdravě a v souladu s přírodou? Dekyperi – návrat k přírodě.

Reklamní článek

5 Komentářů

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *