_
Technika

Výhody All-in-One počítačů

Počítače jsou dnes samozřejmostí v každé kanceláři i domácnosti. V dnešní době home office jsou takové počítače ještě potřebnější pro každého, kdo chce pracovat z pohodlí domova. Už jste ale slyšeli o All-in-One počítačích, které obsahují vše potřebné v monitoru a ušetří vám tak místo na stole i pod ním?

All-in-One počítače jsou plnohodnotnými stroji, které vám přinesou komfort a rychlost, jako klasický počítač. V čem je tedy jeho velká výhoda?

Největší devizou All-in-One počítače je rozhodně znatelná úspora místa na stole. Díky tomu nebude vaše pracoviště zahlceno kabely a šňůrami. Celý počítač totiž leží v obrazovce monitoru se vším, co je potřeba. Do napájení tak stačí zapojit pouze jeden kabel od obrazovky a vše je připraveno. Ušetříte tím místo na stole i pod ním, kde nemusíte skladovat case počítače. Nemusíte se neustále ohýbat k počítači pokud potřebujete připojit USB disk nebo jiné zařízení a už nikdy nebudete muset vlézt pod stůl a přepojovat kabely. Všechny potřebné porty jsou přímo na monitoru, respektive na počítači, který je v monitoru uložen. Tyto počítače většinu neobsahují výkonnou grafickou kartu a jejich hlavním posláním je pomáhat při práci.

Proč dát přednost All-in-One počítači před notebookem?

All-in-One počítače jsou navrženy přesně pro kancelářské potřeby. Jedná se o kompromis mezi notebookem a klasickým stolním počítačem. Pokud trávíte celý den v kanceláři u počítače, jistě uznáte, že je daleko lepší používat klasický stolní počítač na místo notebooku. S tím ale přichází nepříjemnosti, jako všudypřítomné kabely, často těžko dostupné porty na USB nebo HDMI a náročnost při přesouvání. All-in-One počítač vám nabídne stejné pracovní pohodlí jako stolní počítače, zmizí ale většina nepříjemností. Potřebujete zapojit USB disk? Žádný problém, port je hned za obrazovkou. Potřebujete očistit pracovní plochu? Žádný problém, u All-in-One počítače odpojíte pouze jeden kabel z napájení a můžete celým počítače libovolně pohybovat.

Jako první s touto novinkou přišel Apple u svého počítače iMac a dnes už jejich nápad používají téměř všichni výrobci počítačů.

Jaký All-in-One počítač si mohu pořídit?

Jedním z All-in-One počítačů je například Lenovo AIO V330-20ICB, který zastupuje nižší cenovou třídu s cenovkou 15 990,- Kč. Nabídne 19,5’’ obrazovku, 4GB operační paměti pro svižnou práci a 1TB SSD disk, který zaručuje rychlý přenos dat až 6,5GB/s.

Sáhnout ale můžete i po dražší variantě s označením Lenovo AIO ThinkCentre M920z. Ten v sobě má výkonný procesor Intel i7 s frekvencí až 4,7 GHz a osmi jádry. O rychlou odezvu při práci se postará 16 GB operační paměti a super rychlý SSD disk s přenosovou rychlostí až 32GB/s. Jistě oceníte i dotykový displej, který vám umožní pracovat ještě efektivněji bez neustálého hledání myši na stole. Cena takového počítače je 43 990,- Kč a patří k těm opravdu nejlepším.

All-in-One počítač je moderním prvkem do kanceláře, určený pro všechny, kteří mají rádi klasické počítače a špatně se jim pracuje na notebooku. Zároveň ale chtějí, aby jejich pracovní prostor byl uspořádaný bez různých kabelů a dalších zbytečností. V úsporném provedení nabízí All-in-One počítač výkon a comfort jako při práci na klasickém kancelářském počítači.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *