_
Recepty,  Zajímavosti

Víno Lípa Mikulov

Víno patří v posledních letech k nejoblíbenějším alkoholickým nápojům žen i mužů. Pokud jste jeho chuti a vůni podlehli i vy, zajisté vás potěší povídání o Vinařství Lípa. Vinařství vedou dva bratři, z nichž jeden je vinař, druhý se zabývá gastronomií. Tyto dva obory se navzájem skvěle doplňují, proto, když přijedete do vinařství na košt, nemusíte mít obavy, že potom nebudete mít kde hlavu složit.

Vinice

V současnosti je vysazeno a obhospodařováváno celkem 2 hektary vlastních vinic. Jde o viniční lokality v katastru vinařských obcí Mikulov a Hlohovec. Další necelé 2 hektary dojdou do plodnosti v následujících 2-3 letech a stávající viniční lokality se tak doplní ještě o vinici v Mikulově. Do budoucna je v plánu, aby celková vinohradnická rozloha tvořila kolem 7 hektarů vlastních vinic, což je rozloha, která zajišťuje dostatečnou surovinnou soběstačnost pro produkci cca 35 000 lahví ročně.

Různorodost položení vinic, tedy i pěstitelských podmínek je důvodem, že ve Vinařství Lípa můžete pravidelně ochutnat bílá, růžová, červená i šumivá vína v různých senzorických charakterech a stylech vín – aromatická, suchá, polosuchá, poloslaná, sladká, oranžová….stačí si jen vybrat a ochutnat. Vína tohoto vinařství byla několikrát oceněna na soutěžích a festivalech. I to svědčí o jejich kvalitě.

Vína si můžete objednat online v eshopu nebo si zamluvit termín na košt, přijet osobně, ochutnat a odvézt si to, které lahodí vašim chutím nejvíce. V eshopu najdete kromě zmiňovaných vín také dárkové poukazy.

Degustace probíhají ve vinařství Lípa nebo v Pastušce, ta je ideálním místem pro řízené degustace, ale i pro větší firemní, soukromé a společenské akce. Při objednávání své akce můžete být nároční, ať se to týká menu a výběru vín, doprovodného programu, ubytování a dalších s vínem spojených aktivit.

Kromě společenských akcí můžete na Pastušce zažít i speciální vinařský program připravený nejen pro znalce vína. Terénní degustace a procházka po vinici s výkladem, prohlídka sklepa s výkladem, vinný team building, slepá degustace a poznávání odrůd jednotlivých vín, míchání vlastního vína a navrhování etikety, až po sběr ve vinicích Lípa a pomoc při výrobě vína.

Degustace ve Vinařství

Můžete si vybrat ze dvou řízených degustací, které probíhají přímo ve vinařství Lípa v Mikulově. Společně se sommeliérem nejen ochutnáte výběr nejlepších vín vinařství, ale zároveň poodhalíte tajemství výroby vína, důvody jeho aromatického a chuťového projevu, ale také kultury vína a mnohé další zajímavosti s vínem spojené. Stačí si jen vybrat a poznávat fascinující svět vína z jiné stránky.

Pastuška
Pastuška
Apartmán Lípa
Apartmán Lípa

Potřebujete-li po degustaci někde přespat, stačí využít ubytování v Pastušce nebo v Apartmánech Lípa.

Toto skvělé víno je možné koupit i v kamenných obchodech. Kde přesně jsou, si můžete přečíst tady.

49 Komentářů

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *