_
Bydlení

Venkovní kamenné obklady z Ruly

Venkovní kamenné obklady nachází v exteriérech velké využití.  Proč? Působí velmi přírodně, mají vysokou životnost, jsou mrazuvzdordné a odolají i dalším nepříznivým přírodním podmínkám a hned tak se neomrzí. Navíc se dají použít na mnoha místech v exteriéru a vdechnout projektu jinou atmosféru.

Využívané jsou například kamenné obklady fasád. Obložit se dá kamenem celý dům, nebo jen část fasády, například kolem dveří a oken, nebo spodní část fasády. Kombinovat můžete různé druhy kamene na jednotlivých částech domu. Díky odlišným zbarvením a texturám kamene vznikají originální a jedinečné kompozice v exteriéru a žádný dům nikdy nebude stejný. Formátované kamenné obklady urychlují celou pokládku. K jejich upevnění na fasády se vužívá speciální lepidlo. Práce je jednoduchá a rychlá.

Oblíbeným kamenem pro fasády je rula. Jde o vyvřelou horninu s výbornými fyzikálními vlastnostmi a různým zbarvením. Rula často svými vlastnostmi předčí jiné kamenné obklady. Například má stejnou pevnost v tlaku jako mramor nebo žula. Oproti pískovci dokonce 4x větší. Nasákavost ruly je pod jedním procentem objemové hmoty. Pískovec má nasákavost 15x větší. Míra nasákavosti určuje i mrazuvzdornost, v čemž právě rula vyniká. Nepráší, nešpiní, trvdost ruly je 6-7 (podobně jako u žuly nebo křemence). Je tedy velmi odolná i vůči mechanickému opotřebení. Chemické složení a nízká nasákavost ruly navíc znemožňují růst hub nebo rostlin na obložení, takže se nemusíte obávat mechu, řas apod.

Kde všude se dají využít kamenné obklady v exteriéru:

Fasády
Komíny
Venkovní krby
Udírny
Terasy
Balkóny
Sokly domu
Opěrné zídky
Ploty
Sloupy domu
Altány
Garáže

Kámen se snadno udržuje. Nečistoty stačí z kamenných obkladů omýt vodou. Pozor je třeba dát pouze u mastnot a chemikálií, které se mohou do kamene vsáknout a zůstanou pak v obkladech fleky. V případě znečištění obklady rychle omyjte vodou a nezapomeňte na gumové rukavice, abyste si ruce chránili.

Reklamní článek

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *