_
Cestování

V Egyptě na vás nečekají jen nádherné památky

Největší dominantou, která láká turisty do Egypta, jsou skoro 5000 let staré památky. Stojíte vedle pyramidy a myslíte na lidi, kteří ji před téměř 5000 lety stavěli. Je to úžasný pocit a zážitek. Ale Egypt má mohem víc krás a kouzel, která si budete chtít užít. Potápění, surfování, procházka po nejslavnějším bazaru Chán al-Chalílí… Kromě toho si užijete po celý čas dovolené stabilní teplé počasí, teplé moře, můžete vybírat z kvalitních hotelů za rozumné ceny a celkově vás dovolená v Egyptě nevyjde draho.

Proč se vydat do Egypta na dovolenou?

Starobylé památky, průzračné moře plné pestrobarevných rybiček a dech beroucí množství písku jsou hlavními důvody, proč se do Egypta vydat. Ocitnete se v úplně jiném světě, než v jakém většinu roku žijete. Pokud chcete na dovolené zapomenout na běžné denní starosti, oddechnout si od práce a ocitnout se na chvíli někde úplně jinde, je Egypt dokonalé místo. Mezi horami písku, které vám vyrazí dech, nebo pod vodou s potápěčským vybavením, mezi nádhernými rybami a korály, stoprocentně zapomenete na vše ostatní.


Co si během dovolené v Egyptě nemůžete nechat ujít

Pyramidy v Gíze, skoro 5000 let staré, vám změní pohled na svět. Monumentální dílo s nepředstavitelnou historií ve vás probudí emoce a zanechá dojem na celý život. A přesně o takových zážitcích má dovolená být. Měli byste si ji pamatovat a rádi vzpomínat až do konce života. Určitě si nenechte ujít slavná a nádherná města. Káhira je hlavním městěm Egypta a zároveň nejlidnatějším městem celé Afriky. V Káhiře najdete jedno z nejzajímavějších muzeí světa – Egyptské muzeum. Navštivte také nejslavnější islámský bazar Chán al-Chalílí. Podívejte se také do Alexandrie, města založeného slavným vojevůdcem Alexandrem Velikým, a do Luxoru. Toto město bylo hlavním městem Egypta až do roku 750 př. Kr., a díky tomu vám přiblíží velkou část pohnuté egyptské historie. Litovat nebudete ani po návštěvě Údolí králů a královen. Jde o obrovské pohřebiště panovníků a budete překvapení, kolik zajímavostí v něm potkáte.

Při návštěvě Egypta si nenechte ujít potápění. Užít si potápění můžete v Dahabu, Hurghadě, Nuweibě, Safaze, El Ghouně a Tabě. Z průzračného moře plného života se vám nebude chtít zpátky na souš a na chvíle pod vodou obklopení zcela jiným světem budete rádi a často vzpomínat.

Jak si vybrat nejlepší dovolenou v Egyptě?

Využijte cestovní agenturu Travel-Tour.cz. Nabízí výběr z víc jak 8.000.000 zájezdů z celého světa až s 80% slevami. Cestovní agentura Travel-Tour.cz spolupracuje s víc jak 300 cestovními kancelářemi z Česka i ze zahraničí. Pomohou vám vybrat ideální dovolenou za nejnižší ceny na trhu. Můžete ušetřit tisíce korun a přitom si dovolenou užít v klidu a bez starostí, zda budou hotel a další důlžité části dovolené, v pořádku.

Reklamní článek

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *