_
Recenze

Úklidová sada Dishmatic – testování

Naši čtenáři testovali úklidovou sadu Dishmatic. Testujících bylo celkem 15, přihlásili se přes naši výzvu. Sada obsahovala 1x násadu s houbičkou, 1x násadu s drátěnkou a 1x násadu s kartáčem. Po zhruba 14 dnech používání sady Dishmatic nám poslali své reakce. Přišlo 15 pozitivních reakcí s pár připomínkami. Všechny reakce si můžete přečíst v tomto článku. Redakce upravovala texty pouze stylově, v obsahu se nic nezměnilo.


Testující odpovídali na toto zadání:

1. Uveďte křestní jméno a věk hlavního testujícího a kolik lidských členů má domácnost.

2. Máte doma myčku, nebo všechno nádobí myjete ručně?

3. Byl nějaký typ nádobí, u kterého jste Dishmatic sadu nebo konkrétní kus ocenili více?

4. Prosíme o celkové shrnutí, jak se Vám se sadou pracovalo, proč byste ji případně doporučili dalším.

Sadu Dishmatik nebo jednotlivé díly lze zakoupit v e-shopu www.Dish-matic.cz.

Reakce testujících:

1. Blanka, 54 let, dva členové domácnosti, bez myčky

3. Ocenila jsem to u všech druhů nádobí

Jsem nadšená sadou Dishmatic. Hlavně, že si ruce pořád nemáchám v Jaru .Nejvíce oceňuji i to, že ušetřím spoustu Jaru. Když jsem myla nádobí jenom s houbičkou, tak jsem na talíř nastříkala Jar a potom umyla. Tady v houbičce mám Jaru dostatek a hezky nádobí umyji. Když jsem nalévala Jar do nádržky s kartáčkem a drátěnkou, tak jsem měla strach (hlavně u kartáčku),aby Jar nevytékal. Opravdu nevyteče a sklenice se mi s ním myjí hezky. A drátěnka je také bezvadná. Také jsem zjistila jsem, že bych kartáček využila i v koupelně na mytí vany. Akorát, když jsem testovala, tak přišla na návštěvu dcera a hned se mě ptala, co to mám, tak si to také zkusila a říkala, že je to skvělé. Jakmile na tuto sadu narazím v obchodě, okamžitě jí svým dcerám koupím. Jediné,co bych vytkla je, že na držátku není žádné ouško, abych mohla houbičku a ostatní pověsit. Jinak jsem se sadou moc spokojená a VŠEM opravdu doporučuji. AŽ VYZKOUŠÍTE, BUDETE URČITĚ NADŠENI.

 

2.  Martina, 35 let a naše domácnost se skládá ze 4 členů

Vlastníme myčku, ale docela často myji nádobí i v ruce, hlavně to, které nesmí přijít do myčky.

Nejvíc jsem ocenila houbičku, při mytí dětských lahví na pití, které jsou vysoké a s houbičkou Dishmatic to bylo velmi snadné.

Pozitivně hodnotím i nádobku na mycí přípravek. Nemusíte stále doplňovat, stačí nalít do zásobníku a myjete. Jen jsem trochu naředila, aby se lépe prostředek dávkoval. Jinak opravdu skvělá věc. Drátěnku a kartáč taky pozitivně hodnotím. Nejlepší na sadě Dishamtic je to, že nemáte ruce od mycího prostředku a tím se nevysušují. A druhá věc, že nemusíte pořád dokola brát láhev s prostředkem do ruky, tuto službu udělá zásobník. Celkově hodnotím celou sadu pozitivně a doporučila bych ji všem.

3. Markéta, věk 40 let, 4 lidé

2. Máme myčku ale nestíhá, takže i denně myji nádobí ručně.

3. Ano, nejvíce jsme ji ocenili u úzkých hlubokých sklenic a hlavně na vymytí nádobky od kávovaru na vodu, která byla zanešená, ale rukou se tam nedalo dostat a do myčky nejde dát.

4. Se sadou se pracuje krásně, je hlavně vhodná na nádobí, kam se ručně nedostanete, nebo na znečištěná užší místa a krásně vyčistí sklenice a nádoby zanešené od vody (vodní kámen) a hlavně nemusíte drhnout ručně a nemáčíte si přímo ruce. Takže tuto výhodu by ocenily hlavně ženy, které se někam chystají a nechtějí být cítit po mytí nádobí, každá žena jistě ví, o čem mluvím 😀

4. Pepa, věk 41, 4 osoby, myčku máme

Jedním slovem – bezva. Nádržku stačí naplnit jen malým množstvím saponátu a mytí jde opravdu snadno a rychle. Líbí se mi, že jdou násady sundat a dokoupit nové – náhradní. S výrobky jsme opravdu spokojeni.

5. Simona, 50, 3 osoby v domácnosti

2. Všechno nádobí myji ručně, myčku nemáme.

3. Ano. Myslím, že to byla houbička. Nemusela jsem vůbec smočit ruce.

4. Po obdržení balíčku jsem byla velmi mile překvapena. Nádobí se myje snadno a lehce, ruce vůbec nemusí přijít do styku s vodou a mycím prostředkem. Nejdříve jsem měla trochu problém s naplněním (teklo všude možně), ale to chce asi praxi. S houbičkou i drátěnkou jsem spokojená. Ale vůbec nevím k čemu je kartáč, mycí prostředek z něj vytéká jen ho dám do svislé polohy. Možná by bylo fajn kdyby se k této sadě  prodával i nějaký stojan nebo něco k zavěšení. Dobrá zpráva je, že se dají hlavice různě kombinovat a dokupovat pouze to, co se osvědčilo a vyhovuje.

6. Katka, 37 let, žiji v rodinném domku a žije se mnou můj partner a náš 11 měsíční synek.

Kvůli němu jsem hlavně chtěla sadu otestovat, protože má několik druhů lahviček a to jak širokých, tak úzkých, různě velkých a dlouhých.

Nejvíce jsem ze sady ocenila násadu s houbičkou, protože díky ní se krásně umývaly všechny druhy lahviček a to jak skleněných, tak i umělohmotných. Dostane se do každého koutku lahvičky a ne jako při mytí jen houbičkou se saponátem, bez plnící rukojeti.

Všechno nádobí umývám ručně, myčka jsem u nás já, nemáme na elektrickou myčku prostory.

Na druhé místo bych dala násadu s drátěnkou, která je skvělá na pekáče a na plechy.

Ovšem násadu s kartáčkem jsem zatím na nic nevyužila, stále čeká na poličce, až se pro ni najde využití.

7. Barbora, věk 45 let, v domácnosti žijí 2 lidé

2. Doma mám i myčku, ale když mám toho méně nebo co se do ní nevejde, tak myji ručně.

3. Dishmatic jsem nejvíce ocenila u velkých kastrolů, kde jsem použila drátěnku, pak u malých skleniček (panáků), vázy na květiny různých tvarů, u toho jsem použila Dishmatic houbičku. Dishmatic násada s kartáčem se mi líbila při mytí umyvadel, vany, kýblů, truhlíků a můžu doporučit i na záchodovou mísu, tam se mi také osvědčila.

4. Se sadou Dishmatic – houbička + kartáč + drátěnka jsem byla velice spokojená a už jsem ji ukázala i mým kamarádkám, které byly také mile překvapeny tou rukojetí s plnitelnou nádržkou. Naplnila jsem ji před deseti dny a stále je skoro plná Je to výborný nápad, protože těmito výrobky se spotřebuje mnohem méně mycího prostředku a při tom umyjí nádobí kvalitně. Jsem se sadou velmi spokojená a zůstanu u ní i nadále. Ještě by mohli vyrábět a vymyslet úzkou dlouhou štětku na čištění nádob, skleniček a dětských lahví s těžko přístupným hrdlem a dnem. Jinak výrobky jsou perfektní a budu vřele doporučovat!!!

8. Jana, 55let, 2 členové domácnosti

2. bez myčky

3. pánev

4. Celkově hodnotím sadu Dishmatic kladně, byla jsem spokojená, skvěle padne do ruky a opravdu funguje, jak se píše.

9. Klára, věk 27 let, naše domácnost má 3 členy

2. Všechno nádobí myji ručně.

3. Drátěnku Dishmatic jsem ocenila při připáleném nádobí, houbičku používám při normálním mytí a kartáč používám u zaschlém nádobí.

4. Celkově jsem s těmito třemi novými pomocníky u nás doma spokojena. U houbičky na násadě jsem moc ocenila její tvar i velikost. Navíc na houbičce je dost silná zelená tvrdší vrstva, díky které se všechny nečistoty krásně odstraní a podle mě taky vydrží dlouho, takže tu houbičku nemusíte tak často měnit. Drátěnku na násadě jsem nejvíce ocenila když jsem měla připálené nádobí, nemusela jsem na ni ani moc tlačit a všechny připáleniny šly samy pryč. Možná jeden menší nedostatek u drátěnky – a to, že moc nejde vymýt zbylé zbytky kvůli připevnění a lepidlu. Kartáček na násadě jsem ocenila když jsem měla zaschlé nádobí z minulého dne. Snadná manipulace, jen jsem zatím moc nepřišla na to, jak vyměnit násady, bojím se, že něco zlomím nebo tak. Násada u všech produktů této sady pěkně padne do ruky a díky násadě člověk lépe využije svoji sílu a nádobí je hned čisté. Výborné je i řešení násady, do které se nalije mycí prostředek a při normálním umývání se sám uvolňuje a tím stéká na nádobí, tím se i ušetří mycí prostředek. Celá tato sada krásně umyje i zaschlé nádobí bez namáčení, člověk jen musí trochu přitlačit. Už si konečně nemusím máchat ruky ve vodě a mám je pěkně hladké a přestaly mě od mycího prostředku štípat, nemám kontakt s vodou ani s mycím prostředkem.

10. Květa, 34 let a naše domácnost se skládá z 8 členů.

2. Myčku doma nemáme a tak myji nádobí ručně několikrát denně.

3. Nejvíce jsem ocenila Dishmatic kartáč při čištění litinového pekáče, který byl silně znečištěn od zapečených těstovin, a také litinového hrnce od smažených vajíček. Nádobí bylo během chvíle umyté, houbičkou bych ho myla hodně dlouho,takže mi Dishmatic ušetřil hodně práce.

4. Celkově se mi pracovalo se sadou Dishmatic velice dobře. Houbičku Dishmatic používám stále a velice mi vyhovuje, že zbytečně neplýtvám jarem a nádobí je rychleji a lépe umyté, než při použití běžné houbičky. Je super, že se mycí prostředek samovolně uvolňuje v potřebném množství. Jedno naplnění mi bohatě vystačí na velké množství nádobí. Výhodu vidím i v tom, že pokud je voda z nádobí už hodně špinavá, mohu ji vypustit a napustit si novou bez toho, aniž bych zbytečně znovu používala jar, což jsem dříve při jednom nádobí musela vodu s jarem vyměnit až třikrát a tudíž jsem spotřebovala třikrát více jaru než nyní. Drátěnka Dishmatic je také super, čistila jsem s ní i gril a výsledek mě mile překvapil, všechna mastnota a usazeniny šly krásně dolů. Všechny výrobky jsou skvělé a já je mohu vřele doporučit. Lehce se s nimi pracuje, nádobí je rychleji umyté a hlavně se ušetří spoustu jaru. Od teď už budu používat jedině Dishmatic.

11. Olga, 65 let, 3 členové domácnosti

2. Myčku nemám, vše myji ručně.

3. Nejvíce jsem využila houbičku, je to moc prima věc, nemuset si máčet ruce v přípravcích. Do rukojeti se jednoduše nalije přípravek, a pak už se může „leštit“.

4. Byla jsem vybrána k otestování sady Dishmatic Kit. Protože musím mýt nádobí v gumových rukavicích byla jsem za testování moc ráda.  Houbička je perfektní. Kartáček se nechá použít na více připečené nádobí, podobný jsem již používala, ale bez možnosti naplnění. Vždy jsem musela nejdříve kápnout přípravek na umývaný hrnec, a pak teprve drhnout. Nyní to šlo „jedna báseň“, kartáček jsem využila i v koupelně na umývání vany a umyvadla. Nejdéle mi vydrží drátěnka, protože nádobí mám většinou s nepřilnavou vrstvou, na kterou se kovová drátěnka použít nesmí. Jedině kdyby se na ručku nechala dát drátěnka z umělé hmoty. Drátěnku jsem využívala ponejvíce na umývání dřezu. Toto bylo jediné minus.

Shrnutí: se sadou jsem moc spokojená a jistě si objednám náhradní houbičky abych mohla sadu využívat i nadále. Moje ruce jsou za tyto výrobky moc vděčné a děkují, že mohly sadu otestovat.

12. Monika, 33 let, 3 členové domácnosti

2. Nádobí myji ručně

3. Houbička byla super na pekáček od honzíkových buchet, kde mi vytekla náplň. A taky na spoustu talířů po grilování.

4.  Celkový dojem nebyl špatný, ale měla jsem strach na příslušné koncovky trochu přitlačit, abych si je nezlomila. Je to asi tím, že jsem roky zvyklá na klasickou hubku a kartáček na nádobí.  Jinak parádní věc, že mi odpadává aplikace jaru na houbičku.

13. Dana, 34 let, 4 členové domácnosti

2. Ano, máme myčku, ručně myji věci, které myčku nesnesou a plasty (např. kelímky od jogurtu) – tj. jednou denně

3. U připečeného hrnce jsem ocenila drátěnku a fakt, že si nedřu prsty nepříjemnou drátěnkou. Na kousky, kde je třeba přitlačit, jsem používala kartáč, ale nejvíce jsem užila houbičku.

4. Jako největší devízu této sady vnímám to, že si člověk nezamáchá a neušpiní ruce. Celkový proces umývání nádobí je se sadou Dishmatic rychlejší a snazší – vezmu náčiní a okamžitě umývám. Tímto způsobem se spotřebuje méně jaru a lépe pění.

Jedinou výtku mám k tomu, že zásobárna na jar s houbičkou špatně těsní, a tak mi celý jar během dvou dnů vytekl do stojánku. Předpokládám však, že jsem prostě jen měla smůlu na vadný kus. Zbylé dva to nedělaly.

14. Jana, 34 let, 4 členové domácnosti

2. myji ručně

3. nejvíce jsem ocenila sadu při mytí pánve a skleněné zapékací misky

4. Sada Dishmatic mě velmi příjemně překvapila. K plnění mycím prostředkem jsem byla zprvu skeptická, ale opravdu funguje, tak jak má. Líbí se mi, že násada je vyrobena z 50% z recyklovatelných materiálů. Nejvíce mi vyhovuje násada s houbičkou.

15. Pavla, je mi 36 let a nádobí pro testování DISHMATIC  špinili 3 členové naší domácnosti. V rámci testování jsem umývala všechno nádobí ručně., protože myčku nemáme. Tedy, neměli jsme…

„Tak proto je ve dřezu špinavé nádobí už druhý den!“ pochopí manžel, když mě přistihne, jak rozbaluji testovací balíček s výrobky Dishmatic. „To už Ti umývání nádobí tak moc vadí, že zkoušíš všechny možné rádoby zlepšováky?“ Neodpovídám, jen si s úsměvem pomyslím svoje.

Přiznávám, že jsem k vychytávkám Dishmatic při nejmenším skeptická. Očekávám totiž, že spotřeba mycího prostředku bude vyšší a že se doba, kterou strávím s rukama ve dřezu, prodlouží.  A tak nezbývá, než testovat, jestli byla moje skepse oprávněná, nebo jestli svůj negativistický postoj odvolám.

Hned při prvním umývání nádobí objevuji první mínus – povrch všech výrobků v sadě je hrubý – na rukojeti je drátěnka, kartáček a houbička, ovšem svou měkčí stranou je přidělaná k rukojeti a povrchu nádobí se dotýká strana hrubší. Takže dceřin příbor s nálepkami princezny (přestože jsou to nálepky z výroby, i při nejšetrnějším zacházení se postupně oškrabávají) do testování nezahrnuji. Z této první zkušenosti bych tedy uvítala ještě jeden typ nástavce, a sice měkkou houbičku nebo třeba hadrový  třásňový „minimop“.

Pokud někomu vadí brát mycí náčiní (houbičku, drátěnku) přímo do ruky, pak je řešení s rukojetí určitě ideální volbou.  Dalším kladem bezesporu je, že se zásobník dá naplnit jakýmkoliv saponátem, nemusíte se vzdávat svého oblíbeného přípravku.

Během dalších dní se žádné problémy nevyskytly. Navíc jsem začala mít pocit, že saponát se dávkuje opravdu šetrně a přiměřeně. Snažila jsem se prozkoumat, jestli dávkovač reaguje na tlak nebo na co, ale kromě malé dírky, téměř vpichu na dně, jsem nic neobjevila a princip dávkování mi zůstává i nadále utajen. Předpoklad o velké spotřebě saponátu tedy opravdu nemůžu potvrdit.

V souvislosti s časem stráveným u dřezu ovšem nemůžu být tak nekritická. Jsem zvyklá umývat nádobí rukama, dokonce ani rukavice nesnesu, takže při manipulace s houbičkou na nástavci a kartáčem jsem projevovala vysokou míru neobratnosti, což dobu potřebnou pro umytí nádobí zpočátku samozřejmě prodloužilo. Ale jak ukázal jeden jediný týden, byla to otázka cviku (jako téměř všechno v životě lidském).  Pokud někdo běžně umývá nádobí za pomocí kartáče, neměl by mít sebemenší problém a o svůj drahocenný čas také určitě nepřijde. Než si manipulaci s novou věcí nacvičíš a zautomatizuješ, nějaký čas obětovat musíš. Ale upřímně řečeno, za tu časovou ztrátu nemůžou výrobky DISHMATIC, ale jen a pouze gramlavé české ručičky.

Na připálený hrnec byla drátěnka na nástavci určitě skvělá, ovšem pozor, používat jen z vnější strany, pokud myjete hrnec s citlivým teflonovým povrchem.

A aby skóre kladů a záporů bylo vyrovnáno na 2:2, musím přiznat maličkost, která mi docela vadí – podle mých zkušeností je nutné nádržku na saponát udržovat neustále plnou. Pokud je saponátu málo a umýváte tak, že kartáč není ve svislé poloze, saponát v nádržce se přemístí, není na dně nádržky a nemá se tedy co dávkovat. A vzhledem k tomu, že já náčiní málokdy dokázala používat nasměrované opravdu kolmo k povrchu zemskému, docela jsem prskala, že „to zase neteče“. Připouštím, že tato skutečnost může souviset s faktem, že používat k mytí nádobí jakýkoliv nástroj kromě rukou nejspíš neumím správně.

Po týdnu testování mě překvapil balík, tentokrát podstatně větší. Manžel se bál, že bude muset sadu Dishmatic také používat, a proto prý koupil myčku.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *