_
Životní styl

Sluneční brýle: nepostradatelné na horách i ve městě

Sluneční brýle se staly nepostradatelným doplňkem našeho každodenního života. Nosíme je pokaždé, když se pohybujeme na slunci, abychom chránili svůj zrak. Už dávno nejsou jen módním výstřelkem na plážích či vysoko na horách. Obvykle také nemáme jen jedny, ale pořizujeme si jiné na sportování a jiné na běžné pochůzky do města. Vždy dbejme na to, aby měly patřičnou UV ochranu. Právě UV filtr chrání naše oči před škodlivým zářením a případným poškozením. Brýle, které nabízíme v našem e-shopu, mají hodnotu UV400.

Brýle sluší, ale i chrání

Výběru slunečních brýlí bychom měli věnovat patřičnou pozornost. Kvalitní sluneční brýle nejen chrání zrak, ale záleží i na tom, abychom se v nich cítili dobře a přirozeně. I při celodenním nošení by měly na obličeji dobře sedět, nikde netlačit a být maximálně pohodlné. Pokud kloužou, nepadnou dobře za ušima nebo tlačí na nose, snižují náš celkový komfortní pocit. To vede k tomu, že máme tendenci je odkládat, abychom si ulevili, a brýle tak neplní svoji funkci.

Plast nebo kov?

Pokud jde o materiály, v poslední době jsou v oblibě především plastové obroučky. Jsou lehké a odolné. Co do tvaru a velikosti je nabídka velmi pestrá. Kulaté, zkosené, se štítovým efektem, s úzkými, ale i širšími nožičkami: všechny tyto typy jsou k dispozici v nejrůznějších barevných variantách. To platí i pro čočky, i tady máme na výběr.

Pro milovníky retra i sportovce

To samé lze říci o barvách brýlových obrub. Vyberou si nejen milovníci decentních tónů, ale i ti, kteří dávají přednost výrazným, nepřehlédnutelným odstínům. Kromě jednobarevných obrub nabízíme i pestrobarevné v mnoha různých variantách a kombinacích. Na své si přijdou milovníci klasiky, ale i přiměřené extravagance.

Brýle si obvykle pořizujeme mohutnější než dioptrické. Čím větší plochu obličeje před nebezpečnými paprsky ochrání, tím lépe.

Zákazníci si mohou vybrat i skládací sluneční brýle, které zabírají málo místa. Také pro tento typ platí dvouletá záruka.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *