_
Zahrada

Rozmanité nadzemní nádrže na vodu

Po předchozích suchých rocích je jistě na místě mít na zahradě u domu nebo i na malé zahrádce někde v zahrádkářské osadě, vlastní zásoby dešťové vody. V dnešní době můžete vybírat ze široké škály nadzemních nádrží na vodu a myslím si, že si vybere opravdu každý.Sudy na vodu, jsou nesmrtelnou klasikou. Plní svůj účel a jejich cena je velmi přijatelná. Vybrat si můžete hranaté, kulaté, menší, větší, s podstavcem nebo bez, s ventilem nebo bez. V nabídce najdete k vašemu sudu veškeré příslušenství, dokonce i víko, které zabrání líhnutí komárů. A jsou k mání o objemu 203l až 520l.

Další možností uchování vody jsou designové nadzemní nádrže. Oproti sudům nabízejí celou škálu tvarů, barev a velikostí. Pokud máte zahradu, potřebujete uchovávat vodu, ale nelíbí se vám ani sudy, ani nadzemní nádrže, tak právě pro vás jsou tu designové nádoby na vodu. Na svou zahradu si můžete umístit dřevěnou nebo kamennou zeď, antickou amforu, nádrž ve tvaru obří vázy nebo dřevěného sudu. To vše vám určitě krásně dozdobí okolí vašeho domu, navíc to splní svůj účel.

Vybrali jste si nádrž. Teď, jak ji naplnit a jak z ní čerpat vodu.

Ke všem nadzemním nádržím je vhodné si pořídit sběrač vody, ten se připevní na okapový svod a čerpá za deště do nádrže tolik vody, kolik je její objem. Zbytek vody odteče okapem pryč. Tento sběrač brání nečistotám z okapu, aby vnikly do nádrže, a voda v ní zůstává čistá. Na čerpání vody je potřeba kohout.

Ať už si pro vaše prostory vyberete jakoukoliv nadzemní nádrž na vodu, věřím, že budete spokojeni, jak s kvalitou, tak se snadnou instalací a designem přesně podle vašich představ.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *