_
Technika

Repasované baterie?! A proč ne?

K vynálezům moderní doby patří tak zvané aku nářadí. Je to elektrické nářadí, které může fungovat všude tam, kde není elektrický proud nebo nedosáhne prodlužovací kabel nebo je použití elektrické energie nebezpečné, ale to je zbytečné zmiňovat, protože to ví určitě každý.Na trhu najdeme nepřeberné množství aku nářadí. Co si pamatuji, a nepřijde mi to až tak dávno, tak byly k mání pouze vrtačky a aku šroubováky. Dnes můžete koupit aku nůžky na živý plot, aku nůžky na trávu, aku strunové sekačky, aku robotické sekačky, aku rotační sekačky, aku víceúčelové brusky, aku řetězové pily a další a další.

Takže máte doma aku nářadí (nebo další věci na akumulátory, jako jsou RC modely, notebooky, kamery,…), hojně je využíváte, protože jejich použití je pohodlné, dobíjíte, jak je třeba a po nějakém čase se stane, že na jedno nabití nevydrží tolik jako, když bylo zboží nové a situace se zhoršuje, až se zdroj nedá nabít vůbec.

Co s tím?

Máte dvě možnosti. Jít do obchodu a koupit si novou baterii nebo ji objednat na internetu. Druhá možnost – svou baterii můžete nechat repasovat.

Také máte k repasovaným výrobkům nedůvěru? Už to samotné slovo ji ve vás určitě vzbuzuje, ale dovolte mi, vyvést vás z omylu.

Repase je renovace – oprava – výměna všech akumulátorových článků, popřípadě i navýšení jejich kapacity, naformátování (proces, který vyžadují nové baterie) a zapouzdření do původního obalu nebo smršťovací fólie. Za kvalitu mluví 13 let zkušeností firmy, která má svou stránku www.repasbaterii.cz.

Ceny repasovaných baterií jsou o 20 – 60 % nižší než originální baterie/akumulátory. Používají se pouze značkové články a montáž se provádí na stanicích stejných jako ty, na kterých se vyrábí originální baterie/akupaky. Rozdíl je pouze ve vzhledu, obal zůstává stejný. Uvnitř je však funkční akumulátor, shodný nebo ještě lepší než byl ten původní.

K velkým výhodám také patří, že tímto postojem, když si necháte své baterie repasovat, uděláte něco pro životní prostředí. Proč vyhazovat něco, co se dá dále používat?

Na stránkách www.repasbaterii.cz najdete podrobný návod, jak postupovat, rozhodnete-li se, nechat si repasovat své baterie nebo akumulátory. Vyplníte a pošlete jednoduchý formulář, dostanete obratem cenu, kolik vás bude repas stát a rozhodnete se, jestli své baterie zašlete na zlepšení nebo ne.Jestli nechcete podstupovat zasílání baterií, vyplňování formuláře a šetření životního prostředí, můžete si zakoupit nový náhradní akumulátor třeba pro vaše nářadí Bosh 12V nebo 14,4V nebo najít jiné potřebné baterie, nabíječky, napájecí adaptéry, motorové kondenzátory, osvětlení, elektronické součástky. Vybírejte podle libosti, nabídka je veliká.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *