_
Bydlení

Regulátor komínového tahu uspoří palivo

Lepší tah a úsporu paliva zajistí regulátor komínového tahu. Jednoduchým principem záklopky můžete ušetřit až několik tisíc korun ročně za palivo. Úspora paliva bývá 10-30%. Což při stále narůstajících cenách surovin není málo. Výhřevnost zůstane stejná a doma budete mít pěkně teploučko. Regulátor tahu využijete u kotlů, kamen, ale i krbů.

Regulátory komínového tahu fungují na jednoduchém principu regulace vzduchu. Jsou to nerezové klapky, které se svou váhou samy otevřou, pokud je vysoký podtlak, pustí do komína víc vzduchu a podtlak sniží. Naopak u nízkého podtlaku zůstane klapka zavřená. Díky tomu oheň nehoří příliš moc, ani málo. Podmínky pro hoření zústávají stabilní a tím se snižuje spotřeba paliva i míra znečištění komína.

Regulátor komínového tahu se jednoduchou instalací umístí blízko spotřebiče, nejlépe pod sopuch do neúčinné výšky. Regulátor tahu si vyberete podle potřebného průměru. Pomocí regulačního kolečka na regulátoru zvolíte, jaký tlak je v komínu třeba udržovat (podle doporučení výrobce komínu). Dlouhá životnost regulátorů je zajištěná kvalitními nerezovými materiály výrobků. Na fotografii níže je regulátor tahu s explozivní klapkou, která navíc zajišťuje bezpečný průchod nahromaděných plynů z komína a tím předchází poškození komínu a kamen. Další informace najdete přímo na stránkách Kominy-nerez.cz, kde vám i rádi osobně poradí na telefonickém kontaktu +420604203515.

Reklamní článek

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *