_
Recenze

Recenze: tričko se Spidermanem

Brány školek a škol se zase ve velkém otvírají. Pro nás rodiče to znamená řadu výdajů s taškami, obuví, oblečením a dalšími věcmi. Oblečení musí být nejen kvalitní, ale také společensky na úrovni, aby děti v kolektivu nevyčnívaly a nestaly se terčem posměchu, což je poměrně častý nešvar ve velké řadě škol a školek.

I náš nejmladší se chystá do školky. Od oblečení do školky chci, aby bylo ze 100% bavlny nebo bambusu, za rozumnou cenu, dobře pratelné, nebyla na něm hned vidět každá šmouha a nežmolkovatělo po pár vypráních. Což je dost vysoký standard a málokteré oblečení z kamenných obchodů i z e-shopů dokáže vyhovět ve všech bodech. Nicméně trička z obchodu Pavoucek-detem.cz netestuji poprvé a ve všech případech plně odpovídají mým vysokým kritériím.

Nejmenší syn má rád Spidermana. Na předškolkové testování jsme zvolili tedy tričko ze 100% bavlny, v tyrkysové barvě, s potiskem oblíbeného hrdiny. Z e-shopu dorazilo do pár dní. Při praní pouštělo trochu barvy, u tyrkysových věcí je to tak pokaždé, i když to na intenzitě barvy nikdy viditelně neubíralo. Barvení při praní jsem čekala, tyrkysové věci peru vždy samostatně. Uschlo brzy, i na omak je bavlněný materiál opravdu bavlněný, hustě tkaný. V minulosti jsme z e-shopu pár triček už nakoupili a ani po 5 měsících poměrně intenzivního praní – minimálně 1x týdně, ani jedno z těchto triček nežmolkovatí, barva je pěkná a obrázek pořád jako nový. Takže zatím asi nejlepší kvalita triček, co jsme v posledních letech pořídili.

Velikostně tričko odpovídá uvedeným cm. Velikost je to 104cm, syn má něco málo přes 3 roky a zhruba rok, rok a půl tipuji, že bude moci tričko nosit. Modela pro článek dělal moc rád. Jeho nadšení z role Spidermana neznalo mezí a kdykoli má tričko na sobě, pobíhá všude se slovy „jsem Spiderman“, chrání oběti a střílí lumpy – pro útlocitnější povahy by to mohla být trošku potíž s tématikou a reakcemi dětí 🙂 V tom případě místo aktivního a útočného Spidermana můžou rodiče zvolit třeba Mimoně, nebo motiv s filmu Cars…, tam se stylizující dítě do hrdiny bude projevovat patrně klidněji 🙂

Tričko splňuje i nároky na dobrou pratelnost. Zatím ani na těch starších nejsou flíčky, se kterými bych si neporadila při běžném praní. U některých materiálů, byť to byla 100% bavlna už prostě i běžnou skvrnu těžko odstraníte. Bude to určitě souviset s technologií výroby látek, barvením apod. Nedávno jsem koupila jednobarvné tyrkysové tričko, na kterém byla vidět každá šmouha a bohužel po vyprání to nebylo o nic lepší, takže prakticky nositelné 1x. U triček z Pavoucek-detem.cz nejsou drobné nečistoty hned patrné, perou se snadno a dobře, rychle schnou, drží tvar a kromě toho stále skvěle vypadají. Takže výborná investice do kvalitního, pěkného oblečení, vhodného do školy i do školky a také pro alergiky.

Jeden komentář

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *