_
Kosmetika,  Recenze

Recenze: kosmetika AUSTRALIAN BODYCARE od DKPharma.cz

Do dvou stream soutěží http://anixa.cz/category/2-stream-soutez/ nám dorazila kosmetika z e-shopu DKPharma.cz. Zároveň nám přibalili i produkty na osobní vyzkoušení, za což děkujeme 🙂 Testovali jsme tělové mýdlo s Tea Tree olejem a zvlhčující krém. Oba produkty jsou z řady AUSTRALIAN BODYCARE.

Tělové mýdlo 250 ml je v praktické nádobce s dávkovačem. Než budete moct mýdlo otevřít, tak musíte odejmout pojistku, nahoře pod zobáčkem dávkovače. Jde snadno odejmout, ale neporadí si s tím malé děti. Což je dobře. Pojistka se na takových výrobcích hodí jak při přepravě, tak ji dokonce můžete použít i zpětně, zase nasadit, pokud máte malé nenechavé děti. Mýdlo voní svěže a příjemně právě po přidaném Tea Tree oleji. Ten má antiseptické účinky. Kvalitně vyčistí pokožku a zároveň ji chrání. Používat se může denně. Hloubkově čistí póry, hubí bakterie a je šetrné k pokožce.

Mýdlo má gelovitou, průsvitnou konzistenci. Ačkoli je vůně oleje velmi silná, nezůstane po umytí na pokožce dlouho. Považuji to za výhodu. Pokud jste citliví na vůně, mohlo by vás silné aroma za chvíli dráždit. Nebo vaše okolí. Potvrzuji, že kvalitní složení je na mýdle znát. Pokožka zůstává déle svěží, stejně jako trvá déle i pocit čistoty. Zvlášť v období neustále se šířících nemocí, je tato forma mýdla s antibakteriálními účinky ideální. Anebo v období zdivočelých hormonů (puberta, menstruace, těhotenství, přechod…) budou antiseptické účinky výrazněji působit. S mýdlem je nejlepší používat na tělo z této řady tělové mléko, které najdete spolu s mýdlem na odkazu a o které hrajeme v první stream soutěži.

Já jsem použila místo toho Lehký zvlhčující krém na obličej Australian Bodycare 50 ml. Ten obsahuje, kromě Tea Tree oleje, výtažky ze Serenoa Serrulata, sezamová semínka a arganový olej. Serenoa je druh plazivé palmy, kterou najdete například v Americe, v Kalifornii. Využívá se k různým léčebným účelům. Sezamová semínka a arganový olej jsou u nás už dost známé a často využívané, takže netřeba představovat. Stějně jako Tea Tree olej. Díky směsi výtažků je pleťový krém výborným pomocníkem smíšené pleti. Omezuje totiž tvorbu mazu a pokožka se neleskne. Zůstává matný vzhled.

Krém má lehkou konzistenci, snadno se roztírá. Rychle se vstřebává. Citím na pokožce jemný ochranný film, ale už po malé chvíli je znát, že je krém vstřebaný a nezanechávám žádné mastné otisky. Pokožka je prakticky hned po vstřebání na dotek jemnější, hebčí. V tomto případě zůstává aroma déle. Palma Serenoa se mimo jiné používá i při nachlazeních pro inhalaci, takže si tipuji, že to silnější a přetrvávající aroma má na starosti právě kombinace Tea tree oleje a Serenoa. Aroma je palčivější, ostřejší. Není nepříjemné, ale musíte s ním počítat a přizpůsobit tomu další případné vůně. Tělové mléko nebo tento krém se dá pěkně nakombinovat s deodorantem, o který si dnes také zahrajeme a je po starostech, jak si vůně navzájem sednou 🙂

Kosmetika je to kvalitní s dobrými zdravotními účinky. Určitě s delším používáním přijdou ještě nějaké výhody v kvalitě a pocitech pokožky. Ale čas je neúprosný a na otestování bylo pár dní, takže to berte jako první zkušenost s kosmetikou DKPharma a ta je velmi příjemná.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *