_
Kosmetika,  Recenze,  Zdraví

Recenze: Khadi panenský KOKOSOVÝ OLEJ BIO RAW

Kokosový olej používáme často. Musí to být samozřejmě nejkvalitnější možný, lisovaný za studena. Přesně, jako Khadi panenský KOKOSOVÝ OLEJ BIO RAW, který jsme dostali od e-shopu Khadi.cz jako dárek a pořádně jsme jej otestovali. Kokosové oleje se hodí na přípravu pokrmů, výborně zastoupí řadu kosmetických produktů a neměl by chybět ani v lékárničce.

Nejlíp bude kokosovému oleji v lednici nebo v chladné spíži. Při teplotě 24°C se totiž začíná rozpouštět. U nás používáme kokosový olej hlavně jako kosmetický a léčebný přípravek. Efektivně nahradí masky na vlasy, na pleť, krémy, hojící masti… Khadi panenský KOKOSOVÝ OLEJ BIO RAW je velmi kvalitní. Patří ke špicce mezi těmito produkty v ČR. Mini videjko najdete zde https://www.facebook.com/Venilafi/videos/1549153925217098/.

1. Maska na vlasy

Půl hodiny až hodinu před koupáním si vetřete do vlasů a vlasové pokožky kokosový olej. Nemusíte se bát, že budete mít mastné vlasy. Já se poprvé trochu bála. Ale pokaždé se při normálním mytí vlasů běžným šampónem všechen olej vymyl. Vlasy jsou po kokosové masce jemnější a lesklejší. I kůže je pružnější, regenerovaná a vyživená.

2. Maska na pleť

Kokosový olej natřete na pleť i na pokožku těla, nechte pár minut působit a smyjte vlažnou vodou. Vlažná voda na obličeji stačí. Na tělo, pokud chcete, můžete použít běžný sprchový gel, tělové mýdlo apod. Kokosový olej pleť čistí a vyživuje. Musím říct, že na stažení pórů a čištění černých teček hlavně na nose, se nám kokosový olej osvědčil nejvíc. Navíc pleť uzdravuje, takže si poradí i se zanícenými pupínky. I zralá pleť vydrží pak poměrně dlouho hydratovaná. Pro mě osobně je to nejlepší maska. Krásně se roztírá, po omytí nezůstávají žádné mastné filmy. Používat ji můžete jako masku jakkoli často. Já si vzpomenu tak jednou za týden, jednou za 14 dní a bohatě to stačí – v mezičase prakticky nepoužívám žádné další krémy.

3. Olej na ruce

Na ruce používám kokosový olej jednou až 2x týdně. Rychle se vstřebá. Jsou určitě krémy, které se vstřebají i rychleji, ale kokosový olej je zdraví samo, takže mám jistotu, že tělo dostává jen dobré látky, bez jakýchkoli příměsí. Kůže je hydratovaná, jemnější, mladší na pohled i ve skutečnosti. Kokosový olej má omlazující účinky na buňky.

4. Léčebný prostředek

Kokosový olej obsahuje 49% kyseliny lauronové. Ta je silně antibakteriální. Rychleji si tak poradí s drobnými záněty a poraněními pokožky. Dnes jsem zrovna natírala nejmladšímu synovi velký škrábanec od keře, který se místy trochu zanítil. Obvykle do dvou dní zánět úplně vymizí. Nejvíc nám kokosový olej pomohl s atopickým ekzémem starších synů. Kéž bychom ho znali a používali před lety. Starší dva synové se trápili se silným atopickým ekzémem od narození a často pomáhaly jen silné kortikoidní masti. Ekzém mívali prakticky na celém těle, oba až do puberty, takže za ty roky v jejich těle skončilo velké množství nebezpečných látek a může to mít vliv na spoustu věcí ještě v budoucnu. Když jsme poprvé vyzkoušeli kokosový olej, bylo to jako zázrak. Během tří týdnů byla zničená pokožka prakticky jako nová. Od té doby, jak se ekzém u kohokoli objeví, mažeme a rychle je zase vše v pořádku. Po cca 3 měsících používání máme pořád víc jak polovinu kokosového oleje viz foto níže.

Kokosový olej má mnohem více využití. Zatím jsem ho nezapojila do přípravy pokrmů, což je škoda. Osobně se bojím, aby pak pokrmy neměly kokosovou chuť, tu milují starší kluci, ale nejmladšímu kokosové věci nechutnají. Ale jednou si dodám odvahu a i tímto směrem se vydáme 🙂 Pokud máte vlastní tipy na využití kokosového oleje, budeme rádi, když se o ně podělíte do komentářů pod článek.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *