_
Recenze

Recenze – dětské tepláky s Mimoni

Děti nám rostou jako z vody. Každý rok je třeba dokupovat prakticky vše. U předškoláků jsou nejčastěji využívaným oblečením trička a tepláky. Nejmenší syn zase o kousek povyrostl a starší tepláčky už prostě bylo třeba vyměnit za větší. V e-shopu Pavoucek-detem.cz jsem zatím kupovala jen trička, ale byli jsme vždy spokojení, takže jsem tentokrát vyzkoušela Tepláky Mimoni.
Platila jsem převodem z účtu hned po objednávce a ještě týž den byly tepláky na cestě a druhý den dorazily. Super blesková rychlost. Tepláky stály 269,- Kč plus poštovné 69,- Kč. Balíček přivezli PPL. Tepláky byly zabalené v bublinkové obálce, s originálními visačkami, uložené v igelitové folii.

Ze zkušeností u 3 dětí beru vždycky o jedno číslo větší velikost, než aktuálně nosí. Filípkovi jsou 3.5 roku a objednávala jsem 104 velikost. U tepláčků se nám osvědčily gumy dole na nohavicích, takže i když jsou nohavice delší, není to prakticky při pohybu znát, nezavazí. Kluci neradi chodí v pantoflích nebo paučích, takže potřebují mít délku všeho tak akorát.

Mimoňovské tepláčky jsou ze 100% polyesteru. Neškrábou, nekoušou, jsou příjemné na dotek, pěkně měkké a materiál je dostatečně tlustý, takže nemusím mít obavy, že mi dítě při hraní na zemi nastydne. Synové jsou alergici a raději beru oblečení z bavlny apod., ale někdy je i polyester zpracovaný kvalitně a nijak jim neškodí. Filípek má z tepláků radost, cítí se v nich pohodlně, širší guma v pase je dalším plus, které se nám u tepláků líbí a lépe sedí. Velikostně jsou trochu větší na délku, ale to do jara už zase nebude pravda a bude nejspíš třeba pořídit nový kousek šatníku 🙂

Po vyprání během dne tepláky rychle uschly, potisk se jeví také velmi kvalitní, takže za nás velká spokojenost. Na e-shopu je oblečení rozdělené na kluky a holky, my vybírali z chlapecké kategorie: https://www.pavoucek-detem.cz/teplaky-pro-kluky/ a tepláky pro holčičky najdete tady https://www.pavoucek-detem.cz/teplaky/. To mi připomíná nedávný článek o Pink, která se rozhodla své děti vychovávat genderově neutrálně – ani kluci, ani holky, ať si samy děti vyberou. Jsem osobně ráda, že v Česku máme většinou genderově jasno, a děti nemusí řešit ještě ke všem těm už tak náročným rozhodováním i to, zda jsou kluk či dívka. A snad to ještě hodně dlouho vydrží. Dělení oblečení na chlapecké a dívčí mi rozhodně usnadňuje čas při vybírání, stejně jako dělení na pánské a dámské. Tak prosím obchodníky, nenechte se zblbnout módními trendy, co vzešly nevím odkud, ale určitě ne díky logické úvaze a zůstaňte u osvědčených metod 🙂

Autorka recenze: Eva Králová

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *