_
Rady

Procvičování českého jazyka a matematiky zdarma

Půl prázdnin mají školáci za sebou. V srpnu nastává obvykle čas procvičování učiva a příprava do školy i po stránce nákupů nových školních batohů, pomůcek, oblečení… Srpnové procvičování učiva doporučují i odborníci. Zvláště pak nejdůležitějších dvou předmětů českého jazyka a matematiky. Zdarma a online můžou školáci procvičovat například vyjmenovaná slova, výpočty procent a mnoho další látky nejen pro základní školy.

Souhrn a procvičování učiva ZŠ zdarma je běžně dostupné. Každý školák si najde látku, ve které se chce zdokonalit, připomenout si základy nebo si ji třeba na další rok natrénovat. Diktáty jsou výbornou formou, jak si procvičit vyjmenovaná slova, ale třeba i celou látku z českého jazyka, probíranou v určitém ročníku. Studenti, kteří se chystají na víceletá gymnázia nebo je čekají přijímačky na střední školy si také v seznamu připravených diktátů online najdou ta správná cvičení, která prověří míru znalostí, procvičí paměť a ukáží, na co se má student v nejbližších měsících více zaměřit.

Pro co nejlepší zvládnutí učiva matematiky a dalších odborných předmětů nestačí jen sedět a procvičovat příklady a látku. Důležité je také vědět jak se učit, aby čas strávený učením byl co nejefektivnější a látka v hlavě zůstala. Velmi efektivní je studium v kratších intervalech. Například o délce 25 minut, po kterém následuje krátká přestávka na 5 až 10 minut. Mozek tak získá čas na utřídění informací, vytvoření neuronových cest, které následně pak paměť rychleji dovedou k cíli.

Další podpůrný systém každého dobrého studenta zahrnuje procvičování krátkodobé paměti. Například při procvičování se kromě správných řešení soustřeďte i na jiné cíle. Třeba na počet určitých písmen v zadání. Při výpočtu příkladů minimalizujte podpůrné mechanismy v podobě kalkulaček, papírů a snažte se maximum mezivýpočtů zapamatovat. Pokud si podobná cvičení studenti projdou krátce před samotným „biflováním“ látky, půjde jim učení mnohem lépe.

V přestávkách mezi učením, ale i během něj si zacvičte. Pohyb rozproudí krev a dostane do mozku větší přísun kyslíku a neurony budou pracovat rychleji a spolehlivěji.

Procvičování učiva může být i o prázdninách zábava, vždy záleží na přístupu a formě. Online diktáty a cvičení studentům pomáhají, aby učení patřilo mezi příjemné formy využití času. Procvičovat mohou i na mobilních telefonech a vždy si můžou pomocí výsledků ověřit, zda vše zvládli správně.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *