_
Rady,  Zdraví

Přírodní léky, které fungují při nachlazení

Jste nachlazení? Máte bolest v krku? Chcete vyzkoušet přírodní léky, než zajdete do lékárny? Nachlazení je typické při změně ročních období a za chladného počasí. Je to způsobeno viry, bakteriemi, změnami teplot, příliš suchým, nebo vlhkým vzduchem, alergiemi atd. Při bolestech v krku jsou obvyklé potíže s polykáním, pálení, zarudnutí a podráždění krku, chraptivý hlas. To vše je doprovázeno kašlem, zvýšenou teplotou a silným nachlazením.
Zde je 6 přírodních vychytávek, které opravdu fungují.

Propolis
Propolis je včelí zázračný lék, který se chlubí silnými antibakteriálními a dezinfekčními vlastnostmi. Ve formě spreje se vstřikuje přímo do krku, když se objeví první příznaky nachlazení. V přírodní medicíně můžete také najít rozpustné tobolky a sirupy na bázi propolisu.

Šalvějové kloktadlo
Od bolesti v krku vám pomůže kloktadlo, které si snadno nachystáte doma. Připravte si 240 ml jablečného octu, 4 lžíce sušené nebo 8 lžic čerstvé šalvěje, 1 lžičku soli, 240 ml vody a 1 zavařovací sklenici s objemem 500 ml. Vařící vodou zalijte šalvěj, kterou louhujte alespoň 15 minut. Nechte vychladnout a smíchejte s jablečným octem. Kloktejte dvakrát denně.

Zázvor
Dalším vynikajícím lékem je zázvor díky jeho antiseptickým vlastnostem, který působí jako přírodní antibiotikum. Můžete si z něj připravit nálev tak, že zázvor nakrájíte na tenké plátky, zalijete vroucí vodou a necháte louhovat 15 minut. Můžete ho osladit medem a ihned vypít. Další možností je žvýkat čerstvý zázvor, čímž dojde k dezinfekci krku.

Inhalace éterických olejů
Mezi nejpoužívanější oleje patří tea tree a eukalyptový. Budete potřebovat 5-10 kapek na hrnec vroucí vody. Při inhalaci nezapomeňte na ručník, který si přetáhnete přes hlavu tak, aby vám výpary neunikaly.

Česnek a citron
Lék na nachlazení, který se předává z generace na generaci, vyžaduje čtyři jednoduché ingredience: stroužky česneku, šťávu z citronu, horkou vodu a lžičku medu. Všechny je smíchejte dohromady a pijte až třikrát denně.

Solná koupel
Když vám není do zpěvu, dejte si horkou koupel. Budete potřebovat 1 hrnek mořské soli, 3 kapky eukalyptového, levandulového a mátového esenciálního oleje. V malé misce smíchejte vše dohromady, napusťte si vanu plnou horké vody a mix do ní postupně vmíchávejte. Tento lék se využívá v aromaterapii a díky esenciálním olejům se vám bude lépe dýchat.

Autorka článku: Anežka Netočná

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *