_
Rady

Příjimací zkoušky na gymnázia a SŠ

Čekají vaše děti v letošním školním roce přijímací zkoušky na gynázium nebo střední školu? Pomozte jim připravit se co nejlépe. Dobře zvládnutá příprava na přijímací zkoušky zvýší sebevědomí a klid studenta a samozřejmě i celkové umístění u přijímaček.

Na prestižních školách, kam se hlásí mnohem víc studentů, než kolik školy přijímají, je kvalitní příprava naprosto nezbytná a rok předem je v těchto případech úplné minimum. Cílevědomí studenti i jejich rodiče začínají často s přípravou na přijímačky mnohem dříve. Nicméně poslední školní rok před přijímacími zkouškami je intenzívní na domácí studium a můžete využívat i růzé přípravné kurzy.

Obecně platí, že je výhodné hlásit se vždy na dvě školy a dělat tak dvoje přijímací zkoušky. Obě školy pak berou v potaz lepší z obou výsledků. Z českého jazyka a matematiky se skládají státní zkoušky, tedy testy Cermat, pro všechny studenty stejné. Jednotlivé školy si můžou přidat vlastní část přijímacích řízení a zohlednit například dobré známky na vysvědčení, účast na olympiádě apod. To obvykle zahrnují přijímací zkoušky na víceletá gymnázia, kde děti dostávají body navíc za pěkné vysvědčení, za absolvování různých školních olympiád. Některé školy si pořádají vlastní přípravné kurzy na přijímačky. Pokud se vaše dítě bude hlásit na tyto školy, je vhodné, aby se kurzů účastnilo. Vyučující se zaměřují právě na to, co u přijímaček zazní a to včetně částí navíc, které si škola sama přidala.

Absolvování dvou přijímaček má i psychologickou výhodu. Při druhém pokusu už děti ví, do čeho jdou a jsou většinou klidnější, než v prvním případě, což se může na výsledku výrazně projevit. Studenti, které čekají přijímací zkoušky na gymnázia a střední školy častěji využívají samostudia, nebo společného studia s kamarády a různých cvičebnic a online možností k opakování a procvičování všeho, co u zkoušek očekávají. Dobré je projít si starší testy Cermat, které jsou online dostupné. Studenti si tak prověří, kolik toho znají a kde je potřeba víc zabrat.

Reklamní článek

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *