_
Bydlení,  Domov

Potřebujete oživit či zateplit pokoj nebo zakrýt poničenou podlahovou krytinu? Pořiďte si pěkný koberec

Vybrat podlahovou krytinu někdy bývá oříšek. Ale když se vše krásně sladí s okolním nábytkem, je to radost pohledět. Co když má ale podlaha už to nejlepší za sebou a vy hledáte způsob, jak ji elegantně schovat? Nebo se objeví lokální poškození jen na jednom místě? V tom případě je celá výměna podlahy zbytečná. Jsou i jiné způsoby. Položte na dané místo koberec.

Kusový koberec pokoj oživí, celoplošný zase zateplí

Ať už se rozhodnete pro celoplošný nebo kusový koberec, platí jedno pravidlo. Nešetřete na něm. Levné varianty se totiž zpravidla rychle opotřebují a jsou barevně nestálé. Bydlíte ve starém domě a potřebujete, aby dětem hrajícím si na zemi nebylo chladno? Pak jim nechte do dětského pokoje natáhnout koberec ode zdi ke zdi. Jestliže však potřebujete pouze doplnit interiér anebo zakrýt stopy opotřebení na podlaze, volte kusový. Velkou nabídku najdete na e-shopu Top-koberce.cz.

Kusový koberec dokáže ukotvit celý prostor. Umístěte jej pod konferenční stolek v obývacím pokoji a sedací souprava se rázem stane dominantou prostoru. Položte jej do ložnice před postel anebo umístěte nějaký s veselým vzorem do dětského pokoje. I tam se bude vyjímat. Kusový koberec lze použít na vytápěné podlahy, protože přes něj bude teplo stále proudit. Navíc se dá kdykoliv stočit a odklidit v případě potřeby. Co se týká čištění, jde to také mnohem snáze.

Koberec z vlny je skutečně kvalitní

K výrobě koberců se používají nejrůznější materiály. Nejvíce ceněné jsou vlněné luxusní koberce, které jsou oblíbené díky vlastnostem, jako je snadná údržba, tvarová stálost a vůbec dlouhá životnost. Vlna je přírodní materiál, který dobře odolává nečistotám. Pokud se stane nehoda, odstraňujte nečistotu od kraje do středu. Nejdůležitější je vše řádně vysušit, protože vlhkost je vaším úhlavním nepřítelem. Vlněný vlas má unikátní schopnost vracet se do původního stavu, takže nehrozí prošlapání a odolává ohni.

E-shop Top-koberce.cz má v nabídce dva výrobce nejluxusnějších vlněných koberců. Jsou jimi:

  • Oriental Weavers Prague – Koberce se vyrábí nejčastěji v Egyptě nebo v Číně. Používají velmi kvalitní vlákna, která pak prodávají i jiným výrobcům.
  • Brink & Campman – Holandská firma vyrábějící ručně tkané koberce. Typický je pro ně moderní vzhled a zaměření na nejnovější trendy v designu.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *