_
Bydlení

Pohodové stěhování

Pro většinu lidí je stěhování noční můra. Neví, odkud začít, co sbalit, na koho se obrátit… Ať už se stěhujete každých pár let nebo 2x za život, stačí se řídit pár jednoduchými pravidly a nezaskočí vás v průběhu stěhování nic.

1. Připravte si místo, kam se budete stěhovat. Vše pečlivě ukliďte a vykliďte. Pokud jsou v novém bydlišti nějaké věci po bývalých majitelích, dejte je stranou do jedné místnosti nebo na jednu hromadu, k jejich třídění se můžete vrátit, až budete mít všechny své věci na nových místech. Starší věci, o kterých nevíte, jestli je využijtete, by jen zvyšovaly zmatek panující po přestěhování.

2. Dobře si vyberte firmu, která vám se stěhováním pomůže. Profesionálové zvládají stěhování od A do Z. Například se přijedou podívat předem a naplánují celou stěhovací akci. Jsou stejně dobří a pečliví jak v celkovém stěhování, tak například v šetrné dopravě velkého spotřebiče, drahoceného uměleckého díla apod. Například brněnská firma DYMAS S.R.O. – STĚHOVÁNÍ PRO VÁS se přijede podívat za zákazníkem, naplánuje, odstěhuje obraz, trezor, sochu… nebo kompletní vybavení bytu či domku. Rodinná firma vám zajistí i následnou likvidaci věcí, které si sebou neberete, ale ve starém bydlišti zůstat nemůžou. Například starší nábytek, matrace…

3. Když už máte stanovený termín stěhování, vybranou firmu, která vám pomůže, je třeba v dostatečném předstihu zajistit krabice, případně přepravky na stěhování, které vám stěhovací firma zapůjčí. Nezapomeňte na bublinkovou folii, noviny, lepící pásku, nůž, popisovací fixy. Do krabic vše roztřiďte tak, abyste mohli rozumně krabice popsat. Třeba oblečení, nádobí, kancelář – stůl, kancelář – police apod. Lépe a rychleji se vám pak bude vybalovat. Krabice s nejdůležitějšími věcmi, které potřebujete takřka denně, dávejte stranou a se stěhováky domluvte, aby je pak i stranou vyskládali. Tyto krabice pak vyložíte jako první. Což vám v novém bydlišti pomůže cítit se víc jako doma a samozřejmě nebudete muset hledat důležité drobnosti ve 20 krabicích 10x za den.

4. Při samotném třídění a balení se snažte balit nalehko. U věcí, které jste nepotřebovali poslední rok, nebo dokonce posledních pár let, je spíše mizivá šance, že je ještě využijete. Věci rozbitné zabalte a obalte co nejpečlivěji. Krabice pořádně označte a zabalte. Nešetřete. Radši spotřebujte při balení o 3 lepící pásky a jednu krabic novin víc, než aby se cestou nějaká krabice protrhla a vy přišli o něco důležitého.

Stěhování není žádná věda, zvlášť, když si najmete odborníky v oboru s pořebným vybavením a zkušenostmi. Pokud máte nějaké své vlastní osvědčené rady a tipy, které se vám při stěhování osvědčily, podělte se o ně do komentáře s ostatními čtenáři. A pokud vás v dohledné době stěhování čeká, ať se vydaří přesun co nejklidněji a nejplynuleji a rychle se v novém bytě zabydlíte.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *