_
Zdraví

Pijte bílé víno, účinkuje proti virům!

bílé vínoPatříte k milovníkům bílého vína? Máme pro vás dobrou zprávu. Je totiž zdraví prospěšné a dokazuje to nejedna studie. Samozřejmě za předpokladu, že ho pijete jen střídmě. Působí pozitivně na pleť, chrání před infarktem nebo aterosklerózou a prokazatelně zlepšuje náladu.

Víno obsahuje látku resveratrol, která umí doslova zázraky, včetně ochrany buňěk před zhoubným bujením. Pravidelná konzumace vína navíc snižuje riziko rakoviny kůže, prsu, plic, jater a střev. Bavíme se ovšem o skleničce denně, nikoliv více. Rozhodně neplatí, že láhev denně bude mít větší účinky. Lahodný nápoj působí na imunitu jako celek. Lidé jsou díky jeho konzumaci méně nemocní, protože má antibakteriální a antivirotické účinky a obsahuje třísloviny.

Možná je trochu překvapivá skutečnost, že bílé víno do jisté míry svědčí kuřákům. Díky obsahu fenolických látek umí likvidovat škodlivé látky, které cigarety obsahují. Některé studie dokonce říkají, že mírně snižuje negativní vliv kouření na lidské zdraví. Pamatujte však na to, že vypitím dvou deci vína bojujete jen proti jedné cigaretě.

oceněné bílé víno

 

Příznivé účinky pití bílého vína jsou prokázány již po staletí. Aby opravdu působilo, jak má, musíte vybírat kvalitní produkt. To nejlepší najdete samozřejmě na moravských vinicích, protože na Moravě totiž mají lidé víno tak nějak v krvi a především v duši. Ochutnejte Veltínské zelené, Tramín červený, Ryzlink vlašský a Ryzlink rýnský nebo některou z burgundských odrůd špičkové kvality z vinařství Vinolipa.cz.

Víno ovlivňuje i produkci tzv. hormonu štěstí neboli serotoninu. Zejména u starších lidí pomůže jedna sklenička k jeho lepšímu uvolňování. Zároveň povzbuzuje výkonnost, kreativitu a celkově posiluje nervový systém. Kvalitní láhev jako dárek pro babičku nebo dědu může mít velmi pozitivní účinky. Jedna nebo dvě sklenky denně snižují riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou. Ale pozor. Když je alkoholu příliš, zvyšuje riziko vzniku demence a poruch mozku. A ještě jeden skvělý účinek bílé víno má. Pozitivně působí na libido, a to zejména u žen, a dokonce zvyšuje i šanci na otěhotnění.

Také jste teď dostali neodolatelnou chuť na skleničku vína? V tom případě vám doporučujeme navštívit online obchod Vinolipa.cz, kde je opravdu velký výběr těch nejlepších vín. A až budete mít cestu kolem, zastavte se na degustaci. Přespat můžete v útulném penzionu.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *