_
Domov,  Hobby

Patchwork si zamilujete

Ruční práce se opět vracejí na výsluní. Stále více obdivovatelů podléhá kouzlu patchworku. Tato technika není nijak zvlášť náročná na vybavení. Stačí, když máte doma vhodný šicí stroj, nitě a látky. Vyžaduje ovšem velkou pečlivost, bohatou fantazii a pořádnou zásobu materiálu. A s tím vám může pomoci Patchwork manie.

A co to tedy ten patchwork je? Jedná se o specifickou textilní techniku, kdy se k sobě sešívají malé, různě barevné kousky látek s rozmanitými vzory tak, aby vytvořily pravidelné geometrické obrazce. Velice často touto cestou vznikají zcela unikátní a nenapodobitelné přehozy, povlaky na polštáře a další textilie, protože obrazce dobře vyniknou právě na velké ploše. Na první pohled zcela odlišné vzory a barvy, které spolu příliš neladí, se díky patchworku mění v jedinečná umělecká díla.

Bavlna, kam se podíváte

Čím více látek máte, tím lépe, protože je můžete vzájemně kombinovat mnoha způsoby k dosažení skvělého výsledku. Na e-shopu Patchworkmanie.cz najdete na jednom místě spoustu bavlněné metráže, kterou pro patchwork stoprocentně využijete. Pořídit si můžete velmi kvalitní látky od českých, ale i zahraničních výrobců. Kromě metráže se tu nabízejí i takzvané panely, tedy ucelené tištěné vzory na jednom kusu látky.

Kostky, květiny, puntíky i abstrakce

Výhodou tohoto internetového obchodu je fakt, že zde můžete vybírat látky seřazené do jednotlivých kategorií podle barev nebo vzorů. K oblíbeným patří zejména květinové potisky, abstraktní vzory, srdíčka, puntíky, proužky, ovoce, dětské dekory nebo motivy, které se pojí s Vánocemi či Velikonocemi. Dalším kritériem pro třídění je i seznam výrobců.

Díky patchworku si můžete zhotovit originální přehozy, potahy, ubrusy, prostírání, kapsáře, hračky pro děti, ale také drobné dekorace do bytu nebo dárečky pro své nejbližší.

Začátečníci, ale i pokročilí tvůrci patchworkového umění si na tomto e-shopu mohou objednat i nejrůznější pomůcky, bez nichž se při práci neobejdou. Veškerý sortiment si lze prohlédnout v klidu domova a objednat si potřebný materiál podle svých představ.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *