_
Bydlení,  Domov

Patchwork rozzáří každou domácnost

Skládání malých kousků látky do jednoho krásného díla má svou dlouholetou historii. Ano, řeč je o patchworku, ve volném překladu záplatování, kdy se sešívají malé různobarevné kousky látek, které pak následně tvoří geometrické vzory. Určitě doma nějakou deku, přehoz, polštářek či ubrus v tomto stylu máte. A pokud ne, je načase si patchworkování vyzkoušet.

Bez potřebného vybavení žádný výrobek nezhotovíte. Potřebujete především látky, které se vám líbí, řezací podložku, patchworkové pravítko, řezák nebo nůžky a křídu. Všechny potřeby seženete v obchůdku Patchworkmanie.cz.

Připravte se na široký výběr různobarevných a vzorovaných látek ze 100% bavlny pro patchwork, k výrobě bytového textilu a oděvů, vatelín a na další pomůcky. Komu se šít nechce, možná si vybere z výrobků zhotovených patchworkovou technikou. E-shop vám rád vyrobí na zakázku deky, polštáře, ubrusy a další textilie do bytu.

patchwork dekorace

Tato technika zpracování látek přitom není žádnou novinkou. Objevila se v Číně v 8. a 9. století při výrobě buddhistických obřadních rouch. Do Evropy dorazila o něco později, a to asi v 11. století. Často byla považována za techniku chudých, protože lidé neměli peníze, aby si nakoupili nové věci, a tak záplatovali ty staré. Za druhé světové války zájem o patchwork opadl, ale od 80. let 20. století začala jeho obliba opět stoupat a dnes se do něj pouští především ženy, které chtějí mít vyšperkovanou domácnost vlastními výrobky a pro které je šití zároveň i velký relax.

patchwork deka

Udělejte si radost a pořiďte si krásné a kvalitní látky. Objednávat lze na internetu, ale obchod má i svou kamennou prodejnu, kde můžete látky vidět na vlastní oči. Pokud jste v šití naprostý začátečník a patchworkovou metodu vůbec neznáte, máte možnost zúčastnit se kurzů, které se konají každý týden, v pondělí a v úterý od 17 h do 20 h v obchůdku v Holešově (vzhledem k situaci doporučujeme kontrolovat aktuální stav přímo na webu). Na místě vám zapůjčí šicí stroj i pomůcky. Stačí si jen přinést dobrou náladu a chuť se učit.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *