_
Recepty,  Zajímavosti

Palito.cz – ráj chilli omáček a pochutin

Internetový obchod Palito.cz je ukázkou toho, že je možné spojit záliby s obživou. Nebo vášeň s prací, chcete-li 🙂 Své nadšení pro pálivá jídla proměnil Daniel Všetečka během let do prosperujícího e-shopu a podnikání. Mezi kvalitními chilli omáčkami pro běžné smrtelníky v e-shopu najdete i opravdu ostré kousky pro fajnšmekry, kteří se jen tak nezaleknou.

Mezi nejpálivější chilli omáčky patří Palíto Pure Hell. Je vyráběná z chilli papriček odrůd Trinidad Scorpion moruga, Bhut Jolokia, nebo Habanero. Vysoké pálivosti je dosaženo díky složení, kdy papričky tvoří až 85% celkového objemu. Může dosahovat pálivosti +/- 1 200 000 SHU. Není divu, že tato omáčka obsahuje také varování, neměly by ji konzumovat těhotné a kojící ženy.  A zapovězená by měla zůstat i lidem se srdečními problémy. Zacházet se s ní musí tedy opatrně.

U hodně pálivých odrůd chilli papriček je pravidlem, že nejvyšší pálivosti dosáhnou až po pár minutách. Proto je dobré chvíli počkat, než začnete s dalším dochucováním.  U některých extra pálivých omáček stačí jedna, dvě kapky, aby se pokrm stal dostatečně ostrým. Popisky omáček a dalších chilli pochutin jsou v e-shopu velmi podrobné a navedou i méně zkušené uživatele chilli, čím začít a co si raději nechat na později.

Chilli papričky jsou pěstované v České republice maximálním bio a eko způsobem. Zpracovávané jsou pak bez zbytečných konzervantů a chemických přísad. Chilli omáčky sklízí úspěchy u nás i v zahraničí. Chipotle pečený česnek a Švestková chilli omáčka – Naga Bhut Jolokia získaly v roce 2019 ocenění na významné celosvětové soutěži The world hot sauce awards. Do USA se na soutěž sjelo kolem 150 výrobců chilli pochutin z celého světa. Získat cenu v takové konkurenci je úžasné.

Kromě chilli omáček můžete v e-shopu vybírat také sušené nebo nakládané chilli papričky. Výrobky značky Palito najdete také na různých trzích a Chillifestech po celé republice. Informace najdete vždy na facebookové stránce e-shopu @chilliomackypalito nebo v novinkách.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *