_
Rady,  Životní styl

Můžete vyzkoušet nosítko aniž byste jej kupovali

Už člověk z doby kamenné nosil své miminko pomocí šátků nebo popruhů látky či kůže nepřetržitě přivázané na svém těle. Když se dívám na nošení dětí v nosítku nebo v šátku, vidím to velmi prakticky. Líbí se mi, že má maminka děťátko u sebe a přitom má volné ruce. Navíc je miminko spokojené, protože cítí blízkost milované maminky. Pro maminky, které mají svá miminka a rády by si pořídily šátek nebo nosítko, ale neví, jaké vybrat a nejsou si jisté, jestli právě tento způsob nošení miminka je pro ně, existuje skvělý projekt půjčovna nosítek na www.zkusnositko.cz.

Kvalitní ergonomická nosítka nepatří k nejlevnějším, proto každý zvažuje, jestli nosítko pořídit či nikoliv. Zvolené nosítko nemusí sedět rodiči nebo se v něm nemusí líbit miminku. Někdo takovou investici nechce podstoupit, přesto, že by se mu nosítko hodilo. Z toho důvodu vznikla půjčovna ergonomických nosítek.

V půjčovně si můžete vybrat z 60 druhů testovacích nosítek a zapůjčit si je na libovolně dlouhou dobu. Pokud vám bude vyhovovat, můžete si jej rovnou zakoupit a jako dárek dostanete zdarma týdenní zápůjčku. Přemýšlíte o koupi nosítka a rádi byste jej nejdříve vyzkoušeli? Není nic jednoduššího, postupujte podle bodů a dojdete ke zdárnému cíli.

Nosítka pro děti podle věku.

Nosítko od narození? Ano, je to možné, většina novorozeneckých nosítek je od váhy 3,5 kg, jsou ale i nosítka, do kterých lze dát ještě menší děťátko. Nejvhodnější je šátkové nosítko, tedy nosítko ušité ze šátkoviny, které se krásně přizpůsobí miminku.

Nosítka od 2-6 měsíců. V této kategorii je nejširší výběr ergonomických nosítek, ve většině případů jsou vyráběna jako rostoucí, to znamená, že vydrží až do úplného konce nosícího období.

Batolecí nosítka. Můžete si vybrat od 8 kg, od 11 kg a podle věku. I větší děti se rády nosí. Někdy chtějí být na chviličku v blízkosti maminky, jindy v nosítku usínají nebo jsou prostě jen unavené, bolí je nožičky a potřebují poponést.

Dále se nosítka dělí podle materiálu, ze kterého jsou vyrobena na látková a šátková. Látková – Tula, Kibi, Ergobaby. Šátková – BeLenka, Monilu, LennyLamb, Sestrice, Storchenwieger, Jožánek, Moisha, Didymos, Kinderhop a Veka.


Výběr nosítek je opravdu veliký, zajímavá jsou například nosítka značky Tula. Ergonomické nosítko Tula Free to Grow Blossom je unikátní nosítko, které můžete používat od miminka až po batole. Je totiž od 3,2 kg do 20 kg. Nosítko je lehké a skladné, vhodné pro běžné nošení ve městě i přírodě, ideální volba na procházky s děťátkem bez kočárku. Manipulace s nosítkem je jednoduchá, možnost nošení na břiše a na zádech. Toto nosítko je dostupné v mnoha populárních designech.

Vedle nosítek jsou také šátky na nošení dětí. Šátky jsou náročnější na navázání na tělo, ale plní stejnou funkci jako nosítka a někomu vyhovují víc. Také se vyrábí z různých materiálů, měkčí, elastické jsou na úplná miminka, ty pevnější jsou na větší děti. Ale věděli jste, že existuje i šátek na nošení dětí ve vodě?Je to vodní šátek SUKKIRi. Hodí se skvěle na letní dovolenou, koupání či sprchování s vaším děťátkem. Váží jen 230 gramů, je velmi skladný a rychle schne.

Dovolená s malým miminkem nikdy nebyla jednodušší!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *