_
Zdraví

Léčba ozonem – seznamte se

Působení ozonu na buňky je velmi jednoduché a s rychlým účinkem. Zjednodušeně řečeno, ozon ničí špatné buňky a zrychluje procesy v dobrých buňkách. S ozonovou terapií se dnes setkáte v nemocnicích, na klinikách, v kosmetice, v léčebných prostředcích…

Ozon (O3) je tvořený 3 molekulami kyslíku. Ve vodě je 10x rychleji rozpustný, než kyslík. Díky tomu do tkání proniká mnohem snáz a rychle se v nich rozkládá na kyslík, který zrychlý celkové procesy ve zdravých buňkách, a tím posílí celý organismus.

Ozonová molekula byla objevena roku 1785, a až o skoro 60 let později ji v roce 1840 pojmenovali ozon, podle řeckého ozein (vydávat vůni). Tento bezbarvý plyn se začal pomocí generátorů vyrábět od roku 1857 a od roku 1914 začal být využíván k terapeutickým účinkům.

V poslední době se rozšířil do mnoha odvětví. Velmi oblíbený je ozon v kosmetice. Zde je aplikován formou krémů, tělových mlék a gelů přímo do pokožky, kde má rychlý nástup účinků. Ozon buňky okysličuje, regeneruje a funguje jako atioxidant. Chrání je tedy před toxiny a dalšími škodlivými látkami. Zrychluje procesy v buňkách. Dochází tak k rychlejšímu hojení ran, rychlejší obnově buněk a tím k omlazování buněk a pokožky. Kosmetika s ozonem pečuje o pokožku a regeneruje ji po opalování. Chrání ji před bakteriemi a plísněmi.

Důležité jsou v působení této kosmetiky právě pozitivní vlastnosti ozonu, který se snadněji dostane do buněk, rychle se rozkládá na kyslík,  a tím i celkově urychluje hojivé a pečující procesy v pokožce, kde působí v horních i spodních vrstvách kůže. Chrání, ošetřuje, zpevňuje, detoxikuje, posiluje, hydratuje, čistí a omlazuje. Vhodná je tato kosmetika pro muže, ženy i děti.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *