_
Zdraví,  Životní styl

Kratom – zázrak z džungle

Tropický strom Mitragyna specioza neboli Kratom je zelený léčivý a pochází z jihovýchodní Asie (Thajska, Indonésie, Malajsie, Maynmaru a Papuy Nové Guinei). Podobá se kávovníku. Dorůstá do výšky až 25m, jeho kmen je rovný a vnější kůra je hladká a šedá. Listy jsou tmavě zelené a lesklé a mohou dorůst až do 20 cm délky. V jihovýchodní Asii se Kratom bral jako hlavní pro tamní léčitele.

Jaké jsou účinky Kratomu? Jistě vás překvapí! Zvyšuje libido, sebevědomí, družnost a komunikaci. Pomáhá proti bolestem – silné analgetikum. Pomáhá lépe se koncentrovat, bystří mysl. Odbourává únavu, úzkost, deprese. Je pro dobrou náladu a euforii. Zklidňuje a uvolňuje bolest svalů. Pomáhá s nespavostí. Snižuje chuť k jídlu. Používá se při léčbě artritidy, fibromyalgie, kašle a chřipky. Spolupracuje při léčbě závislosti na opiátech a jiných návykových látkách. Typy kratomu jsou rozděleny do čtyř skupin podle barev stonku a listu, na červenou, bílou, žlutou a zelenou.

Červený Kratom „SLEEP a RELAX“ je považovaný za sedativum. Má tedy nejvíce aktivních látek a to především 7-hydroxymitragynin, který je zodpovědný za úlevu od bolesti a stresu. Tato barva se také vyznačuje dobrou náladou a klidem, proto je nazýván „NO STRESS“. Červený Kratom roste hojně v jihovýchodní Asii a je o něco houževnatější, než jiné stromy Mitragyna Speciosa. Některé studie tvrdí, že látky, které způsobují červenou barvu žil, také zajišťují, že rostlina je méně citlivá na vnější faktory.

Zelený kratom „WORKOUR ENERGY WORK“ se považuje za střední cestu mezi červenou a bílou. Tedy účinky nejsou tolik sedativní, ani tolik stimulující. Zlepší koncentraci, sebevědomí, komunikaci, motivaci pracovat, libido. Působí jako nootropikum (slouží ke zlepšení mozkových funkcí). Je nazýván „PRODUKTIVITY“. Zelené listy stromu se obvykle sklízejí po delší době, když je strom vyzrálý. Nejprve se suší uvnitř v klimatizovaných místnostech, poté venku, aby se proces sušení ukončil.

Zlatý Kratom „MOOD BOOSTER“ je na trhu krátce. Je to Kratom se žlutými žilkami v listech, tyto žilky se objevují na kratomech s bílými žilkami v okamžiku, kdy jsou listy ještě mladé. Považuje se za kombinaci červeného a zeleného, navozuje příjemné nakopnutí a uvolnění. Zlatý Kratom není nová odrůda, či barva, ale jde o smíchání dvou odrůd Kratomu (bílé a zelené nebo zelené a červené).

Bílý Kratom „CREATIVITY PARTY“ je považován za nejsilnější. Dodává energii a je italizující, oblíbený u studentů, při tvorbě grafiky, stříhání videí, fotografování. Zlepšuje poznávací funkce, bdělost a soustředění na maximum. Je nazýván „FOCUS“. Tento kratom je sklízen, ještě když jsou listy stromu mladé a žíly bílé. Po sklizni se listy suší uvnitř a bez světla.

I místo, kde stromy Mitragyna specioza rostou, ovlivňuje množství účinných látek v Kratomu. Jiné jsou z Bornea, jiné z Thajska a jiné z Bali. Díky tomu je každý Kratom trochu jiný. Označení MaengDa patří stromům, které byly šlechtěny k co nejlepším účinkům, proto jsou takto označovány ty nejsilnější Kratomy.

Potentiation – zesílení účinku Kratomu bez navýšení dávky. Můžete toho docílit použitím bylin, ovoce nebo šťáv, dokonce i koření. Zkuste Kratom s grepovým džusem, citronovou šťávou, jablečným octem, kurkumou, černým pepřem nebo heřmánkovým čajem. Jeho účinky mohou být mnohem silnější a trvají delší dobu.

Pozor na užívání Kratomu při nízkém tlaku, on totiž tlak ještě snižuje. Dále by neměli tuto látku užívat lidé, kteří řídí motorová vozidla a vykonávají jinou nebezpečnou práci, ani těhotné a kojící ženy. Max. délka užívání by neměla přesáhnout 3 týdny.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *