_
Móda,  Šperky

Krása motýlích šperků

krása motýlůKrásu a něhu motýlích křídel nemusíme obdivovat jen v přírodě, ale můžeme ji mít na očích celý rok. Třeba v podobě originálního šperku. A právě to je cesta, jak nádherným křehkým motýlům, kteří už nežijí, vdechnout nový život.

Život motýla trvá jen pár týdnů. Pak uhyne a jeho krása nenávratně zaniká. To přimělo dvě mladé ženy, aby se nad tím zamyslely a zkusily to jinak. Náhoda tomu chtěla, že se nejprve setkaly v práci, pak se z nich staly kamarádky a nakonec rozjely společné podnikání.

Je libo brož, prstýnek nebo náramek?

Z křídel motýlů vyrábějí unikátní šperky: náušnice, náramky, náhrdelníky, prstýnky, brože, ale i motýlky na krk. Prohlédnout a objednat si je můžete v e-shopu ByButterfly. K dostání jsou buď jednotlivě, nebo tyto šperky z motýlů tvoří ucelené sady. Ještě než jejich internetový obchod navštívíte, měli byste vědět, že kvůli jejich koníčku nepřišel o život žádný živočich. Podnikatelky pracují pouze s přirozeně uhynulými motýly.

Jen málokdo z nás motýlům rozumí natolik, aby věděl, co se mu bude líbit a co vlastně chce. Pro usnadnění jsou šperky roztříděny podle barvy a dle toho, zda jsou to náušnice, brože, nebo jiný typ ozdoby. Nechybí ani taxonomické třídění podle druhů motýlů. Latinských názvů tu najdete několik desítek. Když vám nějaký padne do oka a vy ho rozkliknete, dostanete se do sekce, kde uvidíte, co vše lze z křídel jednoho konkrétního motýla díky fantazii, nesmírné trpělivosti a šikovnosti vytvořit.

Místo šperku originální obrázek

Někdo se možná na nošení motýlích náhrdelníků nebo jiných šperků necítí. Nebo nemá, kam by je nosil, a přesto ho jemná kresba  křídel fascinuje. I s tím obě umělkyně počítaly. Začaly vyrábět vkusné obrázky, které se dají zavěsit na zeď nebo postavit na stůl. Součástí balení je řetízek a stojánek. Přední strana obrazu je ze skla.

Trocha motýlí krásy i pro muže

Ani muži nepřijdou zkrátka. Mohou si k obleku místo kravaty dopřát originální, vkusné a neotřelé motýlky na krk. Uhynulý motýl je zalit do pryskyřice a upevněn na stuze. Ke každému šperku obdržíte certifikát pravosti. K mání je i dámská verze motýlku.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *