_
Bydlení,  Domov

Konec lžím! Koberce jsou vhodné i pro alergiky

Spousta z nás si v sobě nese zažité stereotypy a předsudky. Něco nám do hlavy vložili rodiče, něco média či přátelé a kamarádi. Doba však hrdě pokračuje vpřed a s ní se vyvíjejí i technologie, věda a různé poznatky. Díky tomu se mnoho mýtů podařilo vyvrátit, nebo naopak obhájit. Stejně je na tom i tolik zatracovaný koberec. Ve 20. století bylo naprosto běžné mít doma všude položené koberce. Byly levnou záležitostí. Na výběr nebylo tolik druhů podlahových krytin, jako je dnes. A protože to tak měli všichni, bylo samozřejmostí koberec v novém bytě položit také.

Metrážové koberce si nyní užije každý

Pak se od nich začalo hojně upouštět a nahradily se moderními povrchy. Vinyl, PVC, marmoleum a jiné krytiny se lépe udržují čisté. Aspoň to hlásali prodejci v obchodech a také všechny reklamy. Tyto krytiny byly doporučovány pro alergiky a astmatiky, protože na rozdíl od koberců se na nich prach a roztoči nedrží. Dnes už však víme, že to není pravda.

Koberce lze umístit do jakéhokoliv interiéru. Do rodiny, kde jsou děti, do domácnosti se zvířaty i do pokojů ke starším lidem. Jsou vhodné i pro lidi trpící respiračními onemocněními. A nezáleží na tom, zda podlahu překryjete kusovým nebo metrážovým kobercem. Skutečně velký výběr pak najdete na webu Superpodlaha.cz. Jistě tam na vás čeká váš favorit.

Pravidelný úklid zajistí čistý domov

Koberec stačí vyluxovat dvakrát týdně. V kobercovém vlasu se neusazují roztoči, ale pouze prach, špína a jiný drobný nepořádek. Pro roztoče tam není vhodné prostředí. Pokud se o něj budete pravidelně starat a alespoň 2x ročně ho necháte kvalitně vyčistit, poslouží vám řadu let, aniž by vám způsobil újmu na zdraví. Naopak může být přínosem.

K neoddiskutovatelným kladům metrážových koberců patří především tepelné a zvukově izolační vlastnosti. Pokud jej dáte do chladné místnosti, hned v ní bude pocitově lépe. Také se na něm sedí příjemněji než na holé podlaze, což ocení zejména děti, které často sedávají na zemi. A sousedi vám nakonec také poděkují. Koberce totiž účinně tlumí zvuky kroků a padajících předmětů. Výhodou metrážového koberce je i to, že jej jednoduše položíte ode zdi ke zdi, čímž spodní podlahovou krytinu ochráníte před poškrábáním od nábytku. A až vás omrzí, můžete jej snadno vyměnit za nový.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *