_
Cestování

Jaká místa v Evropě navštívit na podzim?

Mnichov, Německo

Hlavní město Bavorska, známé pro pivní slavnosti Oktoberfest, každoročně láká miliony návštěvníků z celého světa. Nenechte si ujít procházku v historickém centru, kde se nachází královský palác Residence, Mariánské náměstí (Marienplatz) se slavnou zvonkohrou, impozantní kostel Panny Marie (Frauenkirche) a Nová radnice. Pochutnejte si na bavorské kuchyni a pivu.

Slovinsko

Celé Slovinsko se chlubí kouzelnou přírodou. Je možné ho projet autem ze strany na stranu za tři hodiny. Má všechno, po čem toužíte: moře, hory, jezera, řeky a města, která vás uchvátí svou krásou a kulturními památkami. Nenechte si ujít výlet do městečka Piran, kterému se říká slovinské Benátky, relaxujte v lázních Portorož, a navštivte přírodní park Sečoveljské soliny, solné pánve, kde můžete pozorovat až 270 vzácných druhů ptáků. Vychutnejte si slovinskou kuchyni a vyzkoušejte speciality, jako jsou slané čokoládové dezerty.

Positano a pobřeží Amalfi, Itálie


Perfektní destinace ve všech ročních obdobích, ale to nejkrásnější můžete zažít na jaře nebo na podzim, když je vše barevné a teplota tak akorát. Můžete s sebou vzít i plavky a koupat se v moři. Vyzkoušejte speciality místní kuchyně a trajektem můžete navštívit městečka Amalfi, Ravello, Atrani a Sorrento.

Neuschwanstein, Německo


Na podzim je kouzelný les u zámku Neuschwanstein pokrytý barevnými listy, což vytváří pohádkovou atmosféru. Toto roční období je ideální pro navštívení obou zámků, jak Neuschwansteinu, tak i Hohenschwangau. Užijete si tak chladné dny se skutečně velkolepými výhledy.

Lake District, Velká Británie


Na severozápadě Anglie přemění podzim Lake District do symfonie barev. Pokud milujete přírodu a hledáte vhodnou relaxaci od ruchu velkoměsta, jste na správném místě. Tato oblast je známá svými jezery a lesy a tento velkolepý národní park je ideálním místem k obdivování podzimu v celé své kráse.

Soave, Itálie

Soave je malé vinařské městečko obklopeno hradbami, které se nachází kousek od Verony. Je známé ze dvou hlavních důvodů: kvůli vínu, které nese stejné jméno a hradu Scaligero. Procházka mezi vinicemi, degustace vína a návštěva hradu z 14. století jsou ty hlavní důvody, proč toto městečko navštívit.

Autorka článku: Anežka Netočná

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *