_
Domácí mazlíčci,  Zábava

Jak vybrat to správné škrabadlo pro vaši kočku

Staré škrabadlo dosloužilo nebo chcete kočce pořídit opožděný vánoční dárek? Vybrat si můžete z obrovské škály škrabadel různých tvarů, materiálů a velikostí. Jak vybrat takové, ze kterého vaše kočka nebude chtít slézt?

Škrabadlo je pro tuto šelmu nesmírně důležitá věc. Brousí si o něj drápky a také značkuje svoje území. Pokud se tedy chcete vyhnout zničenému nábytku, rozhodně vám doma škrabadlo nesmí chybět.

Kolik máte na škrabadlo prostoru?

To je zásadní otázka, kterou byste si měli položit ještě předtím, než vyrazíte na nákup. Samozřejmě chcete své kočce dopřát to nejlepší, ale je jasné, že obří kočičí strom až ke stropu do malé garsonky prostě nenacpete. Do malých bytů nebo pokojů je ideální nástěnné škrabadlo, které můžete pověsit na stěnu pomocí háčku. Micka si na takovém škrabadle sice neodpočine, ale na broušení drápků jí to bude stačit.

Podobnou alternativou je ručně vyráběné kartonové škrabadlo. Jde vlastně o krabici plnou kartonových pruhů, o které si kočka pohodlně obrousí drápky. Škrabadlo je malé a skladné, zároveň si na něj kočka může i lehnout, takže zde je funkce odpočívadla zachována.

Do větších prostor můžete zakoupit menší škrabadlo s pelíškem nebo hračkou. Pohodlný plyšový pelíšek a škrabadlo omotané sisalovým provázkem, to je přesně to, co se vaší čtyřnohé kamarádce bude líbit.

Dopřejte kočce luxus

A jestliže chcete své kočce dopřát opravdový luxus, pak jsou tu i kočičí stromy. Ty se hodí do opravdu velkých pokojů a vyřádí se na nich i více koček najednou. Tyto škrabadla mohou skutečně dosahovat až do stropu. Většinou obsahují několik odpočívadel či domečků a různé hračky. Tyto velké stromy jsou také vhodné pro aktivnější kočky, které se potřebují vyřádit. Těm trochu línějším bude bohatě stačit menší škrabadlo s jedním odpočívadlem nebo škrabací podložka.

Už máte vybráno?

34 Komentářů

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *