_
Rady

Jak vybírat repasované notebooky?

Chcete si pořídit notebook, ale nechce se vám do něj investovat desetitisíce? Podívejte se s námi na repasované notebooky. V článku vám poradíme, jak je vybírat.

Repasované notebooky jsou počítače používané jen krátkou chvíli a následně vyřazené, aby je firma nahradila novými modely. Tyto stroje nakupují firmy, které se zabývají repasováním a prodejem koncovým zákazníkům. Ti získají levné počítače s velkým výkonem. Chcete-li vědět, co je repasovaný počítač, přečtěte si článek Co jsou to repasované notebooky na webu Hernikoutek.cz.

Základní informací při nákupu je to, zda chcete repasované notebooky na cestování nebo jako náhradu stolního PC. Pro časté cestování se hodí notebooky s displejem 10″ až 13″. Mají menší rozměry i hmotnost. Pokud s počítačem nebudete tolik cestovat, můžete zvolit i 15″ a více. Tyto notebooky mají vyšší hmotnost a vyšší nároky na kapacitu baterie. Dalším důležitým parametrem je to, zda má levný počítač originální licenci k operačnímu systému. Pouze legální systém vám zajistí správnou funkčnost, pravidelné aktualizace a ochranu vašich dat. Za to, jaký ve svém PC používáte SW zodpovídáte vy.

Dále by vás měly zajímat technické parametry:

Typ a frekvence procesoru – určuje rychlost, s jakou budou repasované notebooky pracovat.
Velikost paměti RAM – čím větší paměť notebook má, tím více dat se do něj vejde.
Typ a kapacita pevného disku – hlavní parametr je kapacita udávaná v GB a TB.

Chcete-li se pustit do repasované počítače, pak se poohlédněte u spolehlivého obchodníka. Nakupujete-li na internetu, zajímat by vás měla skladová dostupnost. Před nákupem si ověřte, zda je vybraný produkt skladem a nebudete čekat několik dnů nebo týdnů na dodání. Vzhledem k tomu, že si vybíráte repasované notebooky, podívejte se také na to, jakou záruku na vybraný kus prodejce poskytuje. Ti solidní nabízí záruku 1 rok a více. Pokud je záruka pouze několik týdnů nebo měsíců, může to vypovídat o nízké kvalitě zboží i samotného prodejce. Snadno se pak stane, že skrytou závadu odhalíte až po uplynutí záruky a pak budete muset investovat další částky do opravy.

Další zajímavé rady k problematice repasovaných notebooků najdete na magazínu Venilafi.cz v článku Proč si koupit repasovaný notebook.

Autor: Petra Jelenová

Jeden komentář

  • Daniela

    Dobrý den, dobře napsaný článek. Také jsem nedávno šla do této varianty a zkusila jsem si objednat repasovaný notebook. Z osobní zkušenosti mohu. Sice jsem objednávala z jiné stránky, ale i tak bych do toho šlo zase znovu!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *