_
Návody,  Zajímavosti

Jak udělat atraktivní fotografii s bublinami

Dnešní podzimní ráno bylo velmi chladné. Teplota nepřesahovala 2 °C, ale námraza na autech prozrazovala, že v noci už byl první mrazík. Obloha byla jasná a sluníčko nesměle vystrkovalo svoje paprsky. Toto jsou skvělé podmínky pro focení bublin. Vyšší vlhkost vzduchu vám zaručí, že bublina vydrží na fotografovaném povrchu a dlouhou dobu nepraskne. Opravdu nevím, jak dlouho, ale je to čas bohatě dostačující k tomu, abyste našli ideální úhel záběru a skvělou kompozici.

Bubliny se tak mohou stát třeba pěnkou dekorací ještě svěže vypadajících květin.

Jestli máte odvahu experimentovat, využijte mrazu, kdy se rtuť teploměru nedostane nad -5°C, ideální je teplota kolem -10°C. V takový okamžik můžete fotografovat nebo natáčet mrznoucí bubliny. Stačí vám k tomu, stejně jako v prvním případě, dětský bublifuk a na focení mobil nebo fotoaparát.Bubliny při styku se zmrzlou květinou, podložkou nebo jinou věcí zasáhlou mrazem postupně mrznou, až se z nich stanou matné kuličky. Když prasknou, zůstane vám na povrchu jen zbytek bubliny podobný žvýkačce.

Takovéto focení je skvělá zábava i pro větší děti.

Jako odměnu si nakonec můžete nejkrásnější obraz vystavit doma jako fotoobraz.

Už nyní probíhá vánoční akce na kvalitní fotoobrazy, kdy se už ceny obrazů snížili o 30%. Sleva platí až do 4. 12. 2020. K tomu navíc facebooková stránka poskytuje slevové kódy, které vám rozdá po splnění daných úkolů, ale pozor! Výše slevových kódů se mění. Každý den jde dolů 1%, tak si s výběrem pospěšte!

Slevy se sčítají, což znamená, že první den akce jste mohli mít obraz se slevou 45%.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *