_
Krása,  Šperky

Jak správně sterilizovat náušnice? Máme pro vás snadný návod

Sterilizaci náušnic řeší především maminky, a to tehdy, když mají jejich malé holčičky jít na první píchnutí uší. Právě u dětských náušnic je nutné, aby byla sterilizace řádná a předešlo se zánětům v čerstvé rance. Ukážeme vám, jak co nejsnadněji a zároveň účinně sterilizovat zlaté náušnice.

Pořádné vyčištění a sterilizování náušnic byste neměli řešit pouze u náušniček pro miminka nebo větší děti. Předejít hnisavé ráně nebo zánětu totiž chcete i vy sami, pokud se rozhodnete pro píchnutí nové náušnice nebo piercingu. Samotný proces sterilizování šperků je přitom velmi jednoduchý.

Jednoduchá sterilizace v lihu

Pro sterilizaci se nejčastěji využívá líh. Jestliže se chcete vyhnout zavlečení infekce do dírky, pak náušnice ponořte do lihu. Většina doktorů doporučuje vložit je do lázně večer před dnem, kdy jdete na píchnutí uší. Na internetu se dočtete o variantě, kdy se mají náušnice sterilizovat v lihu nejméně 24 hodin, tak dlouhá doba však podle lékařů není nutná.

Další velice snadnou a populární variantou je vyvaření ve vodě. Tento způsob sterilizace je založen na tom, že se náušnice „vaří“ alespoň 15 minut. Pokud ale ve vaší domácnosti bojujete s tvrdou vodou, raději se do takové sterilizace nepouštějte. Tvrdá voda by mohla nové náušnice poškodit.

Základem náušnic je kvalitní materiál

Když už víte, jak sterilizace probíhá, je třeba zdůraznit důležitost výběru samotného materiálu. Zejména u dětských náušnic je dobré dbát na materiál, z něhož jsou vyrobené. Nejoblíbenějším typem jsou zlaté náušnice, a to z bílého, žlutého či růžového zlata. Tou méně finančně náročnou, přesto kvalitní variantou jsou stříbrné náušnice. U takových materiálů se nemusíte bát, že by samotný proces sterilizace náušnici poškodil. Zároveň se jedná o kovy, které pouze ojediněle způsobují alergické reakce.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *