_
Rady

Jak pod stromečkem potěšit batole a zároveň přispět k jeho vývoji?

dřevěné hračky Dostali jste za úkol koupit dárek pro batole, ale nevíte si rady? Pak jste tu správně. V tomto článku přinášíme několik tipů na pěkné a zároveň užitečné hračky pro děti starší jednoho roku.

Víc než jen hračka

V jednom roce už si děti umějí hrát s předměty. O to více je ale pro ně řada z nich nebezpečná, protože mohou spolknout nebo vdechnout malé části, případně se zranit o rohy nebo ostré hrany. Je tedy potřeba vybírat hračky tak, aby byly pro dítě zajímavé, ale zároveň bezpečné. Nejlepší jsou takové předměty, které zároveň rozvíjejí různé schopnosti dítěte – tedy jednoduché hračky, zlepšující představivost a vedoucí dítě k nezávislosti. Hračky, které dítě nejen zabaví, ale také rozvinou jeho logické uvažování i celkovou motoriku.

Zdraví na prvním místě

Hračky pro malé děti by měly být především zdravotně nezávadné. To znamená, že musejí být vyrobeny z netoxických materiálů. Nesmějí být složeny z menších součástek, které se mohou uvolnit, dítě by je totiž mohlo vdechnout nebo spolknout. A v neposlední řadě musejí být dostatečně pevné, aby se snadno nerozbily. Možná že právě proto dnes výrobci hraček sázejí především na plast. Dřevěné hračky se však stále těší velké oblibě u dětí, a to zejména díky tomu, jak moc jsou příjemné na dotek.

dřevěná provlékačka

Caryawood – stoprocentně ekologické dřevo

Dřevu zůstali věrní také v e-shopu Caryawood.cz. Můžete zde najít širokou nabídku zajímavých hraček, které podporují rozvoj různých dovedností a které jsou zároveň zcela ekologické, vyrobené pouze z přírodního dřeva a organického lněného oleje.
Za zmínku jistě stojí originální šněrovačky, jejichž prostřednictvím se dítě formou hry zapojí do učení. Jsou snadno uchopitelné, rozvíjejí jemnou motoriku, tvořivost a spolupráci rukou a očí. V obchodě nechybějí ani různé typy skládaček, které jsou ideální pro rozvoj všech základních dovedností, od vizuálního vnímání až po jazykové dovednosti. Děti si mohou osahat nové tvary a procvičit si schopnost uchopení a uvolnění, učí se umisťovat předměty na správné místo a koordinovat celé tělo. Skládačka je navíc navržena tak, aby spolupracovali i rodiče. Díky tomu si děti při hře osvojí nové pokyny a fráze, čímž rozvíjejí jazykové dovednosti.

Balanční hračky zase pomáhají pochopit pojmy jako váha, výška nebo rovnováha. Kromě procvičování koordinačních schopností dochází také k tréninku rukou, k podpoře vizuálního sledování a k propojení práce rukou, očí a těla.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *