_
Hobby

Jak na reprezentativní produktovou fotografii

Co je produktová fotografie? Jsou to obrázky zboží, se kterými se setkáváme třeba v reklamních letácích, které nám chodí do schránek, nebo ji sami vytváříme, aniž si to uvědomujeme, když chceme něco prodat na internetu. Ne nadarmo se říká, že dobrá fotografie prodává.Je pravda, že když vidíte stejnou věc na různých fotografiích, dáte přednost prodejci, který má fotografii kvalitnější, věc je vyfocená v detailu, ostře, za dostatku světla, než tomu, co má zboží vyfocené na tmavých fotkách, nečitelně a někdy i rozmazaně.

Velkým oříškem je třeba focení šperků. Odlesky dělají ve fotoaparátu neplechu, je třeba nastavit světla tak, aby se neodrážela v kamenech, korálkách nebo kovových komponentech. Tyto informace se mohou hodit nejen korálkářkám, které vyrábí šperky a prodávají je na internetu.

Profesionální fotografové používají k takovému focení stany na focení. Mně pro domácí podmínky vystačila krabice od bot vyložená čistým, hladkým bílým papírem, drátek na zavěšení šperků, silon a lampička, která osvětlovala krabici. Někdy, za jasného počasí stačilo i denní světlo, ale bez stínů od okenních rámů.

Fotografování samotné zabralo spoustu času a následná úprava fotografií v programu k tomu určeném také, ale výsledek stál za to.

Asi bych si fotografii se svými šperky na zeď nevystavila, přesto vím, že bych vybrala spoustu jiných fotografií, které by si zasloužily být fotoobrazem. Ale  pokud máte kamennou prodejnu, restauraci apod., produktové obrazy mohou být velmi efektivní prodejní nástroj.

Mohu už nyní využít vánoční akci na kvalitní fotoobrazy, kdy se už ceny obrazů snížili o 30%. Sleva platí až do 4. 12. 2020. K tomu navíc facebooková stránka poskytuje slevové kódy, které vám rozdá po splnění daných úkolů, ale pozor! Výše slevových kódů se mění. Každý den jde dolů 1%, tak si s výběrem pospěšte!

Slevy se sčítají, což znamená, že první den akce jste mohli mít obraz se slevou 45%.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *