_
Móda

Jak je těžké vybrat dárek pro ajťáka

Kdo je ajťák? Profesionál, který počítačům a informačním technologiím rozumí a touto prací se živí. Ajťáci jsou ale i fanoušci a studenti informačních technoligií. Ajťáka potěšíte nejvíc takovým dárkem, který ukáže, že jeho světu a nadšení alespoň trochu rozumíte, nebo se snažíte. Což nemusí být úplně snadné. Protože kdo se má vyznat ve všech těch geek a nerd výrazech a heslech.

Pro nás nezasvěcené je aťák prostě někdo, kdo rozumí počítačům, mobilům, tabletům apod. lépe než my. Díky některým seriálům a obecně šířenému povědomí možná považujeme ajťáky za trochu mimoně, co znají jen ten svůj IT svět. To ale není pravda. Informační technologie a vše co s nimi souvisí jsou v současnosti velmi pestrou škálou vědních oborů a možností. Ajťáci jsou chytří lidé, pro které je snazší celou spletitost technologií a programů chápat. A vybrat vhodný dárek pro ajťáka neznamená jen sáhnout po prvním tričku, na kterém vidíte klávesnici k počítači.

Často se dnes ve spojení s ajťáky používá slovo geek. Označuje osoby zapálené pro svůj obor. Nemusí jít jen o informační technologie, ale zde se používá zatím nejčastěji. Když hledáte dárky pro ajťáky, zkuste zabrousit tam, kde nabízí geek oblečení, dárky a šperky a určitě budete mít z čeho vybírat. Například na Geekworld.cz. Teď už stačí jen popřemýšlet nad věkem ajťáka a jeho zálibami. Pokud jde o školáka či studenta (klidně i dívku), potěšíte je některým z moderních pixel batohů, které si můžou dle libosti vyšperkovat k obrazu svému.
Retro taška na notebook nebo pořádný STEAMPUNK šperk potěší všechny ajťáky, kteří si zakládají na vzhledu. Steampunk šperky jsou velmi výrazné a detailní. Jejich hlavním účelem je upoutat nebo například z módního hlediska rozbít dokonalý kancelářský outfit. A pokud mají vaši ajťáci na poličkách nebo u počítačů figurky nebo sošky, udělejte jim radost některým z 3D kovových modelů.

Reklamní článek

2 Komentářů

  • Krista Teuerová

    Mám dva syny ajťáky a jak se říká, je to opravdu „diagnóza“. Velmi bych uvítala, kdyby mi někdo poradil s výběrem dárků. Mám s tím velký problém, protože to už nejsou děti, ale dospělí muži 🙂

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *