_
Bydlení,  Zdraví

Finská sauna posílí termoregulaci organismu a vyplaví toxíny z těla

Pozitivní vliv saunování na zdraví je potvrzený i výzkumem. Pravidelné saunování zvyšuje obranyschopnost organismu, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a prospívá zdraví i jinak. Kromě toho si saunováním zvyšujete dobrou náladu. Vliv má i četnost, ideální je saunování 2x týdně.

Během saunování, působení tepla na organismus, se vyplavuje hormon endorfin, který v nás působí dobrou náladu a chuť do života. Výborná je v tomto směru finská sauna, kterou si můžete vybudovat doma. Umístěnou ji můžete mít uvnitř v domě, nebo si pořídit venkovní verzi. Finskou saunu můžete využívat dvěma způsoby. Na sucho, kdy necháte lávové kameny žhnout. V druhém případě kameny poléváte občas vodou, nebo si k nim přidáte vestavěný výparník. Parní nárazy a zvýšená vlhkost pak působí na tělo organismus zase jinými způsoby. Parní nárazy si můžete korigovat ručně, podle svých potřeb nebo toho, co je vám příjemné. Automatický výparník pak kontroluje vlhkost vzduchu a podle toho během saunování reaguje.

Pravidelný pobyt ve finské sauně přináší tělu celkový prospěch, kromě dobré nálady, vyšší imunity, prevence a odolnosti i vůči nemocím v pozdějším věku, je to například lepší spánek, vyrovnanější psychika. Krátkodobě umí saunování navýšit výkon  – následný den po saunování. Což využívají často profesionální sportovci.

Začátečníci by si měli první pobyty v sauně ponechat jen pár minutové, aby si tělo pozvolna zvyklo na tento styl ozdravné relaxace.

Na stránkách Saunaproject.cz si můžete nechat navrhnout saunu na míru. Stačí poslat vaši představu a odborníci ze Saunaproject vytvoří návrh přesně podle vašich potřeb a možností. Saunu vám přivezou a namontují. Finské sauny z nabídky jsou vyráběny ručně přímo v České republice.

Reklamní článek

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *