_
Móda

Dětská móda v licenčním oblečení

Proč je licenční oblečení tak oblíbené a co to vlastně je? Licenční dětské oblečení má právo užívat v potisku, výšivkách či jiném zdobení známé postavičky z filmů a pohádek. Licence udělená majitelem značky, postaviček apod. Je obvykle draze placená. Superman, princezny Frozen, malá Máša s medvědem, auta z filmů Cars… Pokud je chce výrobce dětského oblečení použít jako motiv, musí si za licenci zaplatit.

To samé platí například v případě českého krtečka. Platí to samozřejmě i pro všechny značky, známé osobnosti apod. Nemůžete si jen tak nechat vytisknout tričko s tváří oblíbeného zpěváka. Licence nejsou nejlevnější záležitostí a samozřejmě se to pak projeví i na ceně výrobků. Proto například župan se Star Wars nebo s Harry Potterem koupíte třeba o 300,- Kč dráž, než ten samý bez jakéhokoli motivu. Nicméně skalní fanoušci zmíněných filmů si rádi připlatí.

U dětského licenčního oblečení se naštěstí s takovou extra cenou nepotkáte. I kvalitní tričko s obrázkem superhrdiny koupíte mezi 150-250 Kč. A proč je licenční dětské oblečení tak oblíbené dětmi i rodiči? Z podhledu dětí je to celkem jasné. Pokud má dítko rádo autíčka, Supermana, nebo holčičky film Frozen, budou šťastné, když si na sebe obléknout trička, mikiny, či šaty s obrázky svým miláčků. Rodič je jednak rád, že potěšil dítě. Pak také kvalitní potisky na tričkách jsou dobře omyvatelné, perou se lépe a navíc na nich není hned vidět každá šmouha, oproti třeba jednobarevnému oblečení. Co se týče módního vzhledu dítěte, pokud použijete jeden výrazný kus, například tričko s autíčky přes celý přední díl, stačí dítě obléknout do jednobarevných, jednoduchých kousků a vypadá krásně, moderně, stylově… Ve finále tak rodiče ušetří, když dítěti koupí pár kousků licenčního oblečení a zbytek šatníku vybaví univerázlním oblečením, které se dá dobře kombinovat.

Ve školkách a v prvním ročnících základních škol je takřka nezbytností vlastnit pár pěkných triček s licenčními obrázky. Dítě pak snadněji zapadne do dětského kolektivu, protože někdo s oblíbenými postavičkami na oblečení přece nemůže být neoblíbený. V televizi i na internetu jsou nejrozšířenější pohádky a filmy z dílny Walta Disneye. Ačkoli samotný zakladatel nežije už od roku 1966, jeho filmy a postavičky milují děti napříč destiletími pořád stejně silně. Značka The Walt Disney Company vznikla roku 1928 a v tom samém roce se poprvé v krátkém filmu objevil i Mickey Mouse a Minnie. Příští rok tak oba oslaví 90 let své existejnce a hádejte, koho dnešní malé děti touží mít na svém tričku, povlečení do postýlky apod.? Ano, přesně tak, Mickey Mouse a Minnie stále patří k nejoblíbenějším postavičkám na dětském licenčním oblečení.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *