_
Cestování,  Zajímavosti

Cestování po Jižní Moravě s luxusním ubytováním ve vinařství Lípa

Na Jižní Moravě najdete místa podobná Toskánsku i Provence. Milovníci vína se tu cítí jako v ráji a určitě si nenechají ujít nejen návštěvy sklípků, kterých je na každém kroku spousta, ale také poznávání krás okolní přírody a památek, kterých jižní Morava nabízí víc než do sytosti.

Navíc je tu podnebí, které se intenzitou slunečního záření a počtem slunečních dní blíží klimatu přímořských letovisek, jako je Dubrovník nebo Italská Provence. Před lety básník Jan Skácel označil Mikulov za kousek Itálie přenesený na Jižní Moravu. Ani netušil, jaká to je nyní pravda. V této oblasti ubývá srážek a tím pádem se tady začíná dařit plodinám, které dozrávaly dříve výhradně na jihu Evropy. Jsou to třeba fíky a olivy.

Ze všech klenotu jižní Moravy se tedy zaměříme na Mikulov. Je to starobylé město položené na úpatí Pavlovských vrchů s mnoha pamětihodnostmi. Je atraktivním místem pro turisty, protože náleží do turistické destinace Pálava a lednicko-valtický areál.

Mikulov a jeho okolí patří také k tradičním vinařským centrům. I vinařství Lípa najdete v Mikulově. Je to rodinná firma, jejíž velkou zálibou je právě výroba kvalitního a chutného vína a nejen to. Nabízí vám i skvělé ubytování buď přímo v luxusních apartmánech ve městě Mikulov nebo pro milovníky romantického venkova v stylově, přesto komfortně zařízené Pastušce, která je od Mikulova vzdálená pouhých 15 km a nachází se v krásné vsi Brod nad Dyjí.

 

Apartmány Lípa najdete v klidné části Mikulova nedaleko historického centra. Nachází se ve vilce se zahradou, terasou, pohodovým parkováním a venkovním posezením s krbem.

Pastuška je nově zrekonstruovaný penzion, který stojí na vyhledávané cyklostezce Brno – Vídeň a je skvělým místem na prožití kouzelné dovolené mezi vinnými sklepy a vinicemi. Díky citlivé rekonstrukci je Pastuška místem, na které nezapomenete. Velký dvůr se spoustou vyžití pro dospělé, ale také pro děti vybízí k odpočinku nebo příjemnému posezení s přáteli. Najdete tu restauraci s dětským koutkem, dubové brouzdaliště, ohniště, gril a samozřejmě i posezení.

Obě ubikace jsou v dosahu skvostů jižní Moravy a můžete odtud vycestovat kamkoliv je vám libo. Třeba na degustaci do vinařství Lípa nebo na výlet do jeskyně Turold, na ranč, do Aqualandu Moravia nebo do samotného města Mikulova na Mikulovský zámek, židovský hřbitov a synagogu, Kozí hrádek, Svatý kopeček a další.

 

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *