_
Zdraví

Černuchový olej s vysokým podílem kyseliny listové

Černucha je krásná květinka, která se dá díky obsahu zdravých látek využít pro přípravu pokrmů, relaxaci, k masážím kojeneckých bříšek i k širší léčbě neduhů. Olej se lisuje ze semínek, podobných sezamovým. Černuchový olej obsahuje přes 50% kyseliny listové a k tomu také vitaminy A, D, E a F a řadu vitaminů B. Chuťově je olej jemně pálivý a připomíná kmín.

Pro svou kořeněnou chuť se využívá k přípravě salátů. Olej můžete přidávat také do polévek, omáček nebo pomazánek.

Kmínové vlastnosti semínek a oleje pomáhají od nadýmání. K masážím můžete černuchový olej použít i u kojenců. Ideální je bříško lehce nahřát a jemně olejem masírovat. U dospělých můžete postupovat stejně, případně olej při nadýmání přidat do jidla.

Černuchový olej příznivě ovlivňuje činnost střev, jater a slinivky. Působí protizánětlivě a antibakteriálně. Využívá se proto na posilování imunity, léčbu kožních problémů, kde rychleji hojí rány i ekzémy. Využít ho můžete také při léčbě lupénky a mykóz.

V e-shopu Zahir.cz je v nabídce 100% Černuchový olej s kapátkem100 a v dárkovém balení nebo samostatně s kapátkem, viz odkaz v prvním odstavci článku nebo na fotografii. Olej můžete využít i jako kosmetický přípravek pro zábal vlasů, které posiluje a velmi dobře se postará také o suchou a citlivou, případně podrážděnou pokožku.

Reklamní článek

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *