_
Šperky

Byly dříve šperky nebo oblečení?

Šperky a klenoty jsou ozdobné předměty nejčastěji vyrobené z drahých kovů a drahých kamenů, ale to zajisté není podmínkou. Šperky nazýváme i jiné ozdobné předměty. Jejich úkolem je zdobit lidské tělo, vlasy, oděvy nebo třeba chránit své nositele, jako to dělají amulety. Významů šperků je velká spousta a každý z vás má zajisté svůj oblíbený, protože touha zdobit sebe a své tělo provází člověka již od nepaměti. Šperkařské řemeslo patří mezi nejstarší řemesla.

Některé prameny uvádí, že se lidé začali zdobit ještě dříve, než se začali oblékat. Tyto první šperky vznikaly jednoduchými technikami výroby a jako materiál sloužilo vše, co měli prapředci po ruce. Dřevo, kámen, hlína, lastury, perleť, kosti a zuby zvířat. Ozdoby a šperky z kovů se začaly vyrábět až kolem roku 2700 před naším letopočtem.

Mezi největší milovnice šperků patřila anglická a skotská královna Marie II. Stuartovna, která údajně vlastnila šperky v takové ceně, že by se za ně daly koupit všechny zámky na Loiře.

Jak jste na tom vy? Potřebujete si pořídit nový krásný blýskavý kousek do svého opečovávání, který vám bude drahý a bude vás zdobit na speciálních příležitostech nebo jej budete mít stále u sebe a bude vám tedy stálým věrným společníkem?

Náhrdelníky patří ke šperkům, které ženy nosí hlavně proto, že jim sluší. Jsou ideální jak pro běžné nošení, tak i pro speciální příležitosti. Tento nádherný elegantní zlatý tříbarevný náhrdelník je pro vás k dispozici o délce 45 cm.

V dávných dobách náušnice zvýrazňovaly nejen krásu a tvar obličeje, ale také původ, společenské postavení a životní postoj majitelky. Dnes jsou zlaté náušnice hlavně doplňkem a běžnou součástí každé ženy. Nádherné náušnice napravo jsou vyrobené ze stříbra, modrých opálů a zirkonů. Rozšiřte svou sbírku o tento unikátní šperk a ukažte tak svoji osobnost.

Na Goldstore.cz najdete ale i spoustu dalších náušnic, které by se vám mohly zalíbit a to ze žlutého i bílého zlata, ze stříbra, podle tvarů kruhy, pecky, visací nebo s kameny. A když s kameny, tak mohou být s perlou, rubínem, zirkony, akvamarínem, smaragdem, safírem nebo opálem. A k dostání jsou tu náušnice i pro miminka.

Ani pánské šperky nezůstávají pozadu. Kromě klasických pánských špeků jako jsou manžetové knoflíčky a kravatové spony tu můžete vybrat krásné pánské řetízky a náramky, prsteny a přívěsky.

29 Komentářů

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *