_
Bydlení,  Zajímavosti,  Životní styl

Abstraktní umění v moderních interiérech

Vznik abstraktního umění se datuje do začátku 20. století. Abstrakce vyjadřuje především svobodu ducha, kterou je celé 20. století prodchnuté. Především bojem za svobodu projevu. Abstraktní umění dává prostor autorovi, který na svých obrazech nechá promlouvat své pocity, přání, naděje, stíny minulosti… Zároveň dostává stejný prostor pro fantazii a pocity i divák. Jeden abstraktní obraz může promlouvat mnoha emocemi.

Abstraktnímu umění předcházel nejúžeji kubismus, jehož nejznámnější autor je patrně Pablo Picasso (1881-1973). U abstrakce jsou to například Jackson Pollock (1912-1956) nebo český malíř František Kupka (1871-1957). Abstraktní obrazy jsou velmi oblíbené v moderním interiéru firem i domácností. Dobře zvolený obraz skvěle podtrhne celkový styl interiéru a v návštěvnících prostor probudí příznivé emoce a přátelskou atmosféru.

Kompilací nejen abstraktních obrazů v interiéru se zabývá ve svém uměleckém životě i český výtvarník Jindřich Lípa. Velkoformátové obrazy umí být v interiéru přesně tím dominantní prvkem, který dodá celkovému vzhledu svěží punc. Jindřich Lípa se věnuje především malbě. Svá díla vystavoval i v mezinárodních galeriích a visí dnes už u stovek zákazníků z řad firem i osob. Kromě malby se věnuje také grafice, sochařství, fotografii a designu.

Velkoformátové obrazy umí Jindřich Lípa předvést zákazníkovi i na dálku, pomocí virtuální prohlídky. Je možné si objednat také časosběrný videozáznam obrazu na zakázku. Spolu s vybraným obrazem získává každý zákazník také legendu, tedy blžší informace od autora o tomto konkrétním obrazu. Dále pak certifikát k dílu od kmenové galerie Jindřicha Lípy. Certifikát je třeba u případného převozu do zahraničí. Samozřejmostí je u každého obrazu signace, tedy signační štítek s důležitými údaji, potvrzujícími autorství obrazu. Doprava zakoupených obrazů je po celé České republice zdarma.

Jindřich Lípa umí nabídnout i další zajímavé umělecké aktivity. Například akční painting – rychlomalba autora před publikem, uspořádaná pro jednotlivce nebo skupinu. Publikum se může do činnosti zapojit. Stejně tak u společné malby obrazu se zákazníkem vás Jindřich Lípa provede taji malování a není nezbytné mít talent. Můžete si vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to je malovat po boku zkušeného výtvarníka vlastní obraz.

Pro různé kulturní akce je zajímavá i rychlovýstava obrazů na klíč, kterou je možné zrealizovat i na půl den. Každý obraz je na samostatném stojanu, takže není třeba zajišťovat nic navíc.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *